logo

Jeśli sędzia kreuje prawo, to dopuszcza się pewnego rodzaju zamachu stanu

Poniedziałek, 27 czerwca 2022 (18:37)
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 czerwca 2022 (19:16)

Jeśli sędzia kreuje prawo, wchodzi w rolę władzy ustawodawczej, to dopuszcza się pewnego rodzaju zamachu stanu – powiedział minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. – Po to jest SP, aby oni kiedyś zostali wyrzuceni z sądownictwa – dodał.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej we Wrocławiu Ziobro zaznaczył, że „reforma sądownictwa, która została przygotowana w MS, ma pełne wsparcie Solidarnej Polski i gotowość do jej przeprowadzenia w Sejmie z naszej strony, ale nie zyskuje odpowiedniej większości parlamentarnej, ponieważ cały obóz rządzący nie jest gotów tych zmian w tej chwili przyjąć”.

– Do tego, aby przeforsować ustawę w Sejmie, nie wystarczy jej napisać w MS, trzeba mieć jeszcze 231 głosów. Dwadzieścia głosów Solidarnej Polski to zdecydowanie za mało – dodał.

Ziobro ocenił, że „od czasu, kiedy doszło do zmiany premiera, MS zobaczyło czerwone światło, które po oczach nam świeci, i wyraźnie z niego wynika, że nie ma zgody na kontynuowanie tych reform, które są w MS przygotowane”.

JG, PAP