logo

Warszawa: Msza św. żołnierzy 10. Warszawskiego Pułku Samochodowego

Poniedziałek, 5 czerwca 2023 (21:24)
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 czerwca 2023 (21:47)

Biskup polowy ks. Wiesław Lechowicz przewodniczył w katedrze polowej Mszy św. w intencji żołnierzy i pracowników 10. Warszawskiego Pułku Samochodowego im. Stefana Starzyńskiego.

Pułk obchodzi w tym roku 70. rocznicę powstania. W ubiegły piątek z tej okazji odbyła się uroczysta zbiórka w siedzibie jednostki.

Msza św. rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego. Liturgię słowa przygotowali żołnierze jednostki.

Jak podkreślił w homilii ks. bp Wiesław Lechowicz, aby wojsko mogło skutecznie realizować swoje zadania, żołnierze muszą wykonywać swoją pracę w duchu służby z poszanowaniem swoich dowódców, mając na uwadze dobro wspólne i wyzbywając się niezdrowej konkurencji, chciwości i pychy. Ordynariusz wojskowy dziękował żołnierzom 10. Pułku Samochodowego za to, że swoją służbę pełnią uczciwie, sumiennie, odpowiedzialnie i ofiarnie. 

Ordynariusz wojskowy podkreślił, że cechą charakterystyczną służby żołnierzy pułku samochodowego jest to, że nieustannie są w drodze. 

– Droga – podobnie jak winnica – jest obrazem, który pozwala nam zrozumieć całe nasze życie – przekonywał. Dodał, że aby dojść do celu, jakim jest nasze zbawienie, „trzeba kierować się drogowskazami, którymi są Boże przykazania”, oraz „zwracać uwagę na naszych bliźnich poprzez kierowanie się prawem miłości”.

Życzył żołnierzom i pracownikom pułku, aby Boże błogosławieństwo umacniało ich siły i motywację do dalszej ofiarnej pracy i służby. – Bezpiecznie poruszajcie się po życiowych drogach i zawsze docierajcie do celu – z myślą o celu ostatecznym. Chodźcie drogami prawości, ponieważ tylko ci, którzy tak postępują, doznają powodzenia we wszystkich swoich czynach – podkreślił.

AB, KAI