logo

Protest w obronie lasów

Sobota, 27 kwietnia 2013 (09:42)
Aktualizacja: Sobota, 27 kwietnia 2013 (11:32)

„Ratujmy Polskie Lasy przed pseudoekologami i sabotażem” – pod tym hasłem protestować dziś będą m.in. mieszkańcy Podlasia. Manifestacja rozpocznie się o godz. 10.00 na trasie Hajnówka – Białowieża przy Rezerwacie Pokazowym Żubrów – informuje Radio Maryja.

Inicjatorzy akcji podkreślają, że obecny poziom ochrony przyrody i puszczy białowieskiej jest katastrofalny. Jak powiedział Mieczysław Gmiter, współorganizator protestu, obecnie leży tam i gnije blisko 2 mln metrów sześciennych drewna.

- Nikt nie reaguje, instytuty badawcze, czy leśnicy. Najwięcej do powiedzenia mają pseudoekolodzy, którzy protestują przeciwko wszystkiemu, a swoją  działalność ekologiczną traktują jako źródło utrzymania. Ci ludzie nie mają innych źródeł dochodu, żyją praktycznie ze swojej działalności. Jak ją zakończą i odejdą z tego świata przyszłym pokoleniom zostawią ruinę. Ale chyba im nie bardzo zależy na tym, żeby było inaczej – powiedział Gmiter.   

Mieczysław Gmiter dodaje, że wszelkie interwencje w tej sprawie nie przynoszą skutku stąd pomył przeprowadzenia manifestacji.  Profesor Jan Szyszko, poseł i były minister środowiska który weźmie udział w proteście, akcentuje że Puszcza Białowieska jest perłą w skali światowej.

MM