logo

Wniosek o upadłość Fabryki Maszyn Tarnów

Wtorek, 30 lipca 2013 (12:01)

Niemiecki właściciel Fabryki Maszyn Tarnów złożył do tamtejszego sądu wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki – poinformowano dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Tarnowie. Zakład zatrudnia około 200 pracowników.

Właścicielem fabryki od niespełna roku jest niemiecka firma GDW Werkzeugmaschinen Herzogenaurach GmbH, która wcześniej była jednym z głównych odbiorców tokarek i obrabiarek tam produkowanych. Inwestor przejął zakład po tym, jak został on zamknięty z dnia na dzień przez poprzedniego właściciela, brytyjską grupę kapitałową 600 Group Plc. Pracownicy dowiedzieli się o tym w sierpniu zeszłego roku z kartki, którą zawieszono na bramie zakładu.

Wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Fabryki Maszyn Tarnów wpłynął do sądu 26 lipca. Teraz sąd ma siedem dni na zbadanie, czy nie zawiera on braków formalnych. Jeśli wniosek jest pełny, to sąd będzie mógł rozpocząć jego procedowanie.

Pozytywne rozpatrzenie wniosku będzie oznaczało likwidację spółki, a sprzedażą jej majątku zajmie się syndyk, wyznaczony przez sąd.

MP, PAP