zdjecie

Walczyli do końca

Arabia Saudyjska pokonała Egipt
Poniedziałek, 25 czerwca 2018 (20:39)

Niespodzianka w meczu o trzecie miejsce grupy A: Arabia Saudyjska pokonała 2:1 Egipt, zwycięskiego gola zdobywając w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Już przed rozpoczęciem tego spotkania było wiadomo, że będzie wyjątkowe. Wszystko z racji obecności Essama El Hadary'ego w egipskiej bramce, który w wieku 45 lat i 161 dni został najstarszym piłkarzem, jaki kiedykolwiek wystąpił na mistrzostwach świata. Jego drużyna uchodziła za faworyta tego starcia, jednak to zawodnikom z Arabii jakby bardziej się chciało biegać i walczyć – o pełną pulę. Pojedynek rozpoczął się jednak zgodnie z przewidywaniami, bo w 22. minucie Mohamed Salah efektownym uderzeniem potwierdził swój niepospolity talent. Chwilę później napastnik Liverpoolu powinien podwyższyć na 2:0, jednak tym razem zabrakło mu precyzji i w sytuacji sam na sam uderzył niecelnie.

W 41. minucie Saudyjczycy mieli wymarzoną okazję, by wyrównać. Za zagranie ręką sędzia podyktował bowiem dla nich rzut karny, do piłki podszedł Fahad Al-Muwallad, ale El Hadary fantastyczną interwencją uratował swój zespół przed utratą gola. Tuż przed przerwą Saudyjczycy otrzymali jednak kolejną „jedenastkę”, tym razem podyktowaną po obejrzeniu powtórek wideo. Wykonywał ją Salman Al-Faraj i się nie pomylił.

Po przerwie nadal lepsze wrażenie sprawiali Saudyjczycy, którzy atakowali z pasją, często sprawdzając formę El Hadary'ego. Ten bronił świetnie, jednak w końcu musiał skapitulować. W piątej minucie doliczonego czasu gry, po błędzie obrońców, Salem Al-Dawsari z bliska zdobył bramkę na wagę, mimo wszystko, niespodziewanego zwycięstwa Arabii.

Arabia Saudyjska – Egipt 2:1 (1:1). Bramki: Salman Al-Faraj (45+6 – karny), Salem Al-Dawsari (90+5) – Mohamed Salah (22). Żółte kartki: Ali Gabr, Ahmed Fathi. Sędzia: Wilmar Roldan (Kolumbia). Widzów 36 823.

Arabia Saudyjska: Yasser Al-Musailem – Muhammed Al-Burayk, Osama Hawsawi, Motaz Hawsawi, Yasser Al-Shahrani – Hattan Bahebri (65. Muhannad Assiri), Salman Al-Faraj, Abdullah Otayf, Houssain Al-Mogahwi, Salem Al-Dawsari – Fahad Al-Muwallad (79. Yahia Al-Shehri).

Egipt: Essam El Hadary – Ahmed Fathi, Ali Gabr, Ahmed Hegazy, Mohamed Abdel-Shafy – Mohamed Elneny, Abdalla Said (45. Amr Warda), Tarek Hamed, Mahmoud Trezeguet (81. Mahmoud Kahraba) – Mohamed Salah, Marwan Mohsen (64. Ramadan Sobhi).