logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Lewandowski przedłużył kontrakt

Wtorek, 13 grudnia 2016 (18:52)

To już pewne i oficjalne. Robert Lewandowski przedłużył do 2021 roku kontrakt z Bayernem Monachium.

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski i król strzelców Bundesligi przedłużenie umowy z Bawarczykami negocjował od dawna. Rozmowy nie należały do łatwych, co nawet dziś przyznali działacze mistrza Niemiec. Lewandowski, a raczej jego przedstawiciele, stawiali konkretne warunki, a mogli sobie na to pozwolić, bo zainteresowanie pozyskaniem zawodnika wyrażało wiele najmocniejszych i najbogatszych firm europejskich. Bayern oczywiście do takowych również się zalicza, ale gdy do wyścigu staje Real Madryt, trzeba liczyć się ze wszystkim. Włodarze klubu z Bawarii o tym wiedzieli, widzieli też zdjęcia menedżera Lewandowskiego na trybunach Santiago Bernabeu, czytali medialne spekulacje tyczące zarobków, na jakie ich najlepszy strzelec mógłby liczyć w stolicy Hiszpanii. Choć łączyła go z Bayernem wciąż ważna umowa – aż do 2019 roku – Niemcy wiedzieli, że muszą przekonać piłkarza, by ten sam przerwał medialny serial tyczący jego przyszłości. Czyli by sam chciał pozostać w Monachium. Dlatego od wielu miesięcy, praktycznie od początku tego roku, proponowali „Lewemu” nowy kontrakt. Do 2021 roku, na zdecydowanie lepszych warunkach. Polak nie mógł oczywiście narzekać na wysokość pensji, zarabiał kwoty bajeczne, ale Niemcy doskonale wiedzieli, że w dzisiejszym świecie gwiazdy należy traktować szczególnie i spełniać ich zachcianki…

W ostatnich tygodniach negocjacje między obiema stronami nabrały rozpędu. Zbliżyły się i stało się jasne, że dojdzie do szczęśliwego finału. Dziś stało się to faktem. Bayern oficjalnie poinformował, że Lewandowski przedłużył kontrakt do 2021 roku. Ma zarabiać około 15 milionów euro rocznie, co uczyni go jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy w Bundeslidze. Oznacza to koniec spekulacji na temat transferu, bo z nową umową w ręku Polak nigdzie się z Monachium nie ruszy – szczególnie że żyje mu się tam świetnie, a niedługo powiększy się jego rodzina. W takich sytuacjach stabilizacja jest bardzo ważna.

– Cieszę się, że negocjacje zakończyły się pozytywnie i że zostanę w Bayernie przez najbliższe kilka lat. Przed nami wciąż wiele ambitnych celów. Mam nadzieję, że je zrealizujemy – powiedział.

Lewandowski gra w Bayernie od 2014 roku. W poprzednim sezonie został królem strzelców Bundesligi z rekordowym dorobkiem 30 bramek. Tylu goli, w jednych rozgrywkach, nie zdobył wcześniej żaden obcokrajowiec. Piłkarski świat zachwycał wiele razy, ale najbardziej chyba 22 września 2015 roku, gdy w meczu z VfL Wolfsburg, w ciągu dziewięciu minut, strzelił pięć bramek. W obecnym sezonie zdobył dla Bayernu jedenaście goli w Bundeslidze i pięć w Lidze Mistrzów. Jest najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny i kimś, od kogo może zależeć realizacja celów, jakimi są piąte z rzędu mistrzostwo Niemiec i triumf w Champions League.

Piotr Skrobisz

Aktualizacja 13 grudnia 2016 (19:01)

NaszDziennik.pl