logo
logo

Zdjęcie: facebook.com/LegiaWarszawa/ Internet

Magiera: Lubię mecze z Wisłą Kraków

Piątek, 10 marca 2017 (20:03)

Trener piłkarzy Legii Jacek Magiera przyznał, że lubi mecze z Wisłą Kraków, ponieważ to są ciekawe spotkania, w których pada z reguły dużo bramek. Oba zespoły zmierzą się w niedzielę w Warszawie w 25. kolejce ekstraklasy.

 

W niedalekiej przeszłości starcia tych drużyn często decydowały o losach mistrzostwa Polski. Obecnie legioniści zajmują w tabeli czwarte miejsce (42 pkt), wyprzedzają siódmą Wisłę o osiem punktów, ale emocji na Łazienkowskiej nie powinno zabraknąć.

– Naszym celem jest wygrana. W niedzielę zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby rozegrać dobre spotkanie i zwyciężyć – podkreślił Magiera.

Szkoleniowiec Legii podczas dzisiejszej konferencji prasowej wspominał swój udział w meczach z wiślakami.

– Kilka razy wpisałem się na listę strzelców. Pamiętam szczególnie jedną bramkę, na 3:0 w 2003 roku [Legia wygrała wówczas u siebie 4:1 – PAP]. Lubię grać z Wisłą, ponieważ to ciekawe mecze, w których pada dużo goli. Sporo się dzieje, są emocje, gra fair – przyznał trener aktualnych mistrzów Polski.

Jak przypomniał, Wisła jest jedyną drużyną w ekstraklasie, z którą jeszcze nie rywalizował jako trener. W poprzedniej rundzie objął warszawski zespół pod koniec września, tuż po meczu w Krakowie (w tamtym spotkaniu Legię prowadził tymczasowo Aleksandar Vukovic, obecnie asystent Magiery).

W kadrze meczowej Legii z powodu kontuzji nie znaleźli się Michał Kucharczyk i Daniel Chima Chukwu.

Czego trener Magiera spodziewa się po najbliższych rywalach? 

– Wisła ma doświadczony zespół, potrafiący bronić i atakować. Jest na fali, gra ładnie dla oka. Wiemy sporo o tej drużynie, ale dla nas najważniejsze jest to, jak my zagramy – zaznaczył.

Początek niedzielnego meczu na Łazienkowskiej o godz. 18.00.

RP, PAP

Aktualizacja 30 września 2017 (21:40)

NaszDziennik.pl