logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Nawałka: Cele niezmienne, to trzy punkty

Niedziela, 19 marca 2017 (21:32)

Do meczu z Czarnogórą podejdziemy tak jak do każdego innego – wyjdziemy na boisko, by zdobyć trzy punkty – powiedział dziś Adam Nawałka, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski.

Jutro Biało-Czerwoni rozpoczną zgrupowanie przed niedzielnym pojedynkiem w Podgoricy – niezwykle ważnym w kontekście walki o awans na mistrzostwa świata. Na razie obie drużyny znajdują się na czele tabeli grupy E eliminacji. Polacy zajmują pierwsze miejsce, mając trzy punkty więcej od Czarnogórców. Ewentualna wygrana znacznie przybliżyłaby ich do mundialu w Rosji, ale Nawałka wie, jak o nią będzie ciężko.

– Zagramy na bardzo trudnym terenie, który wymaga odpowiedniego przygotowania mentalnego, emocjonalnego i taktycznego. Myśląc o sukcesie, będziemy musieli być bardzo konsekwentni i realizować założenia od pierwszej do ostatniej minuty. Czarnogórcy tworzą mocną reprezentację, która wyraźnie rozwinęła się w ostatnim czasie. Zarówno w ofensywie, jak i defensywie prezentuje jakość, a do tego wciąż są młodzi, rozwijają się – powiedział Nawałka.

W ostatnim meczu eliminacyjnym Polacy pokonali w Bukareszcie Rumunię 3:0. Dla Nawałki z wielu powodów było to niezwykle cenne zwycięstwo.

– Każde spotkanie jest dla nas okazją do zebrania doświadczeń, które potem procentują w kolejnych pojedynkach. Mecz z Rumunią był istotny nie tylko w kontekście wydarzeń boiskowych, ale i tego, co działo się poza nim. Cała drużyna bardzo dobrze zareagowała i pokazała, że zmierza we właściwym kierunku i konsekwentnie idzie do przodu. Nie powiem jednak, że ten pojedynek był najlepszy i najładniejszy, bo po prostu nigdy nie kategoryzuję meczów w ten sposób. Wierzę tylko, że najlepsze spotkania wciąż przed nami – podkreślił selekcjoner.

Zgrupowanie przed najbliższym meczem Polacy rozpoczną jutro w Warszawie. Do 19.30 mają zjawić się w hotelu, a od wtorku czekają ich treningi na boisku Polonii.

– To dłuższe zgrupowanie, plan zajęć jest bogaty i mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy stawią się w pełnej gotowości. Jeszcze w niedzielę szesnastu rozgrywa swoje mecze ligowe, stąd indywidualizacja zajęć będzie wskazana. Rozmawiałem ze wszystkimi i wiem, że jest w nich ogromna koncentracja i mobilizacja – zaznaczył Nawałka.

Jednemu piłkarzowi poświęcił kilka specjalnych zdań. Chodzi oczywiście o Grzegorza Krychowiaka, przeżywającego bardzo ciężkie chwile w Paris Saint-Germain.

– Czy martwi mnie jego sytuacja? Nie, bo nie martwią mnie sprawy, na które nie mam wpływu. Cały czas darzę Grzegorza dużym zaufaniem. Był bardzo ważnym zawodnikiem naszej drużyny, wszystkie zadania wypełniał w stu procentach, wykazywał się wielkim zaangażowaniem i wierzę, że w tej kwestii nie zmieni się nic. Zobaczymy, jak wszystko będzie wyglądało jednak na treningach, w chwili obecnej nie zdradzę oczywiście wyjściowego składu – powiedział.

Nawałka przyznał też, że nie ma pewniaka do obsady miejsca w bramce.

– Mamy trzech bardzo dobrych bramkarzy, a rywalizacja o numer jeden w reprezentacji pozostaje otwarta. Wszyscy mają takie same szanse, a ja zawsze w trakcie zgrupowanie informuję piłkarzy, kto wystąpi w najbliższym meczu. Zawodnicy dowiadują się o tym jako pierwsi – dodał selekcjoner.

Piotr Skrobisz

Aktualizacja 8 października 2017 (10:00)

NaszDziennik.pl