logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Milik i Zieliński w kadrze na ME!

Piątek, 19 maja 2017 (18:45)

Karol Linetty, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński znaleźli się w pierwszej grupie piłkarzy powołanych dziś na mistrzostwa Europy do lat 21, które w czerwcu odbędą się w naszym kraju.

To będzie druga największa – po Euro 2012 – impreza piłkarska organizowana w Polsce. Już z tego powodu jest wypatrywana z wielkimi nadziejami, ale nie tylko. Drugim, równie istotnym powodem, dla którego kibice tego turnieju nie mogą się doczekać, są oczekiwania wynikowe. Wielkie, spowodowane faktem, że nie brakuje nam młodych, zdolnych zawodników, którzy mogą narodową drużynę pociągnąć do sukcesu.

Przez ostatnie tygodnie trwały spekulacje, którzy z nich na mistrzostwach wystąpią. Z jednej strony zachodziła obawa o „konflikt interesów”, bo przecież niektórzy z nich są bardzo ważnymi ogniwami „dorosłej” reprezentacji prowadzonej przez Adama Nawałkę. Do tego ich kluby dawały do zrozumienia, że niespecjalnie chętnie puszczą swych zawodników na mistrzostwa – tuż po zakończeniu sezonu, długiego i męczącego. Nie miały jednak i nie mają możliwości, by piłkarzom zablokować udział w turnieju – to trzeba podkreślić. Dziś wiadomo, że nie musimy się obawiać – największe gwiazdy młodzieżowej piłki w imprezie się pojawią.

Chodzi przede wszystkim o wspomnianą na wstępie trójkę. Linetty już dawno był pewniakiem, sam przekonywał, że chce przed własną publicznością zagrać. Przy Miliku i Zielińskim pojawiał się znak zapytania, jednak dziś przeciął go trener Marcin Dorna. Wysłał bowiem podołania do dziewięciu zawodników z klubów zagranicznych, a wśród nich znalazły się nazwiska dwójki z Napoli. Pełną kadrę selekcjoner będzie musiał podać najpóźniej dziesięć dni przed rozpoczęciem mistrzostw.

Podczas ME – pierwszy raz w historii rozgrywanych w formule 12-zespołowej – Polacy występować będą w grupie A: niezwykle mocnej i wyrównanej, wraz ze Słowacją (zmierzą się z nią 16 czerwca w Lublinie), Szwecją (19 czerwca w Lublinie) i Anglią (22 czerwca w Kielcach). Oprócz tych miast turniej zorganizują również Gdynia, Bydgoszcz, Tychy i Kraków. Pod Wawelem, a dokładnie na stadionie Cracovii, zaplanowano finał.

Kadra – tylko piłkarze z lig zagranicznych:

Bramkarz: Bartłomiej Drągowski (Fiorentina).

Obrońcy: Krystian Bielik (Birmingham City), Paweł Dawidowicz (VfL Bochum), Igor Łasicki (Carpi FC)

Pomocnicy: Bartosz Kapustka (Leicester City), Karol Linetty (Sampdoria Genua), Piotr Zieliński (SSC Napoli)

Napastnicy: Arkadiusz Milik (SSC Napoli), Mariusz Stępiński (FC Nantes).

Piotr Skrobisz

Aktualizacja 19 maja 2017 (20:27)

NaszDziennik.pl