logo
logo

Zdjęcie: Radegast89/ Domena publiczna

Rusza walka o Ligę Europy

Czwartek, 13 lipca 2017 (14:22)

Jagiellonia Białystok i Lech Poznań na wyjazdach rozpoczną walkę o awans do 3. rundy piłkarskiej Ligi Europejskiej. Wicemistrz Polski będzie rywalizował w Baku z FK Gabala, a „Kolejorz” zmierzy się w Norwegii z Haugesund. Oba mecze rozpoczną się o godz. 19.00.

Trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot jest przekonany, że losy awansu rozstrzygną się dopiero w rewanżu.

– Wydaje mi się, że dopiero mecz w Białymstoku będzie decydujący. W europejskich pucharach rzadko się zdarza, by wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszym spotkaniu – uważa szkoleniowiec.

Szansę swoich podopiecznych w dwumeczu z wicemistrzem Azerbejdżanu ocenił na 50 procent.

– Myślę, że spotkają się dwie silne i wyrównane drużyny, pomiędzy którymi nie ma aż tak dużej różnicy – powiedział Mamrot.

Lech pojechał do Norwegii bez kilku ważnych zawodników. Kontuzje wykluczyły z gry Mario Situma, Emira Dilavera, Vernona de Marco i Nickiego Billego Nielsena. W kadrze zabrakło też Marcina Robaka.

– Marcin Robak nie przyjechał, bo zamierza odejść. A ja chcę budować zespół na podstawie graczy, którzy chcą w Lechu grać – powiedział chorwacki trener poznaniaków Nenad Bjelica.

Jego zdaniem, atutem Norwegów może być fakt, że są cały czas w trakcie rozgrywek ligowych. Haugesund w pierwszej rundzie eliminacyjnej LE rozgromiło u siebie Coleraine z Irlandii Północnej 7:0, a w rewanżu padł bezbramkowy remis.

– Widzieliśmy kilka spotkań Norwegów, w tym oba mecze z Coleraine. To poważny zespół, który gra bardzo dobrze w piłkę. Stosuje pressing, każdy daje z siebie wszystko. Co najważniejsze, ta drużyna jest w trakcie rozgrywek ligowych i jest w formie – zaznaczył.

RS, PAP

NaszDziennik.pl