logo
logo

Zdjęcie: EdgarFabiano/ Licencja: CC BY-SA 3.0/ Wikipedia

Piłkarze powrócą do modlitwy przed meczem

Niedziela, 3 września 2017 (19:11)

Władze hiszpańskiego klubu Sporting Gijón zgodziły się na odmawianie przez zawodników przed meczami modlitwy. Do ponownej współpracy zaprosiły też byłego kapelana klubu ks. Fernando Fueyo, który w lutym br. otrzymał zakaz wstępu do szatni piłkarzy. Do rezygnacji z posługi kapłana wśród zawodników przyczynił się ówczesny trener zespołu z Asturii Joan Sicilia.

Decyzja, jaką podjął Joan Sicilia, nie spodobała się wielu kibicom Sportingu, którzy za liczne porażki zespołu i ostateczny spadek z pierwszej ligi obwinili właśnie szkoleniowca, a także brak dobrej atmosfery w drużynie. – Obecny trener Paco Herrera chce przywrócenia dawnych zwyczajów w klubie, dlatego wracam. Nie mam żalu do byłego szkoleniowca. Czasem nawet dzwonię do niego – powiedział ks. Fueyo.

Ks. Fernando Fueyo został kapelanem Sportingu Gijón przed ponad dwudziestoma laty. W klubie tym grał wówczas polski napastnik Cezary Kucharski, dzisiejszy agent Roberta Lewandowskiego. Z inicjatywy duszpasterza piłkarze przed każdym spotkaniem odmawiali w szatni modlitwę „Ojcze nasz”.

Kapłan był też kierownikiem duchowym wielu piłkarzy, a po sukcesach klubu organizował dla zawodników pielgrzymki dziękczynne do figurki Matki Bożej z groty Covadonga, Patronki regionu.

Ks. Fueyo był też inicjatorem zbiórek pieniężnych na afrykańskie misje. Przed trzema laty wspólnie z katolikami z Asturii kupił dla ośrodka medycznego w Burundi karetkę pogotowia, a także przekazał kwotę 50 tys. euro.

RS, KAI

NaszDziennik.pl