logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Lewandowski priorytetem Realu

Wtorek, 5 czerwca 2018 (16:12)

Madrycki dziennik „ABC” poinformował, że Robert Lewandowski zajmuje pierwsze miejsce na transferowej „liście życzeń” władz Realu Madryt. Według gazety, napastnik przekonuje kierownictwo „Królewskich” m.in. stosunkowo niską ceną.

Dziennik w tekście pt. „Lewandowski, priorytetowy cel Madrytu” określa polskiego napastnika jako „3xB”: „bueno, bonito, barato”, czyli „dobry, piękny i tani”. Gazeta twierdzi, że właśnie stosunkowo niska cena za „Lewego” jest ważnym argumentem dla władz Realu, które poszukują oszczędności.

„Robert Lewandowski jest pierwszą opcją zakupową. Drugą jest Harry Kane, a trzecią Mohamed Salah, ale jego cena mogłaby być ogromna. W takim przypadku lepiej byłoby zainwestować w Neymara, co wprawdzie jest marzeniem Realu, ale w praktyce mało realne przed 31 sierpnia” – napisał „ABC”.

Stołeczny dziennik przypomniał, że bramkostrzelny Polak od pewnego czasu nosi się z zamiarem opuszczenia Bayernu Monachium, a niemiecki klub mógłby zainkasować za niego ok. 120 mln euro.

„Umowa z Lewandowskim jest najbardziej możliwa pod różnymi względami – i finansowymi, i operacyjnymi. Punkt wyjścia dla obu stron wydaje się ten sam: powiązać wspólną przyszłość” – ocenił dziennik „ABC”.

Madrycka gazeta twierdzi, że „przed ostatnim wielkim transferem” w karierze Lewandowskiego polski napastnik ma z czego wybierać. Wskazuje, że wśród zainteresowanych sprowadzeniem polskiego napastnika do siebie jest m.in. Manchester United, Paris Saint-Germain, a także Manchester City.

„ABC” wskazuje, że Real Madryt poszukuje obecnie klasycznego napastnika, zawodnika bramkostrzelnego, którym jest właśnie Lewandowski. Przypomina, że mankamentem jest stosunkowo wysoki wiek Polaka, który w sierpniu skończy 30 lat.

Gazeta zauważa, że przejście Lewandowskiego do dużego klubu zostało już niejako przesądzone tegorocznym zakontraktowaniem przez niego izraelskiego agenta Piniego Zahaviego, który sfinalizował m.in. transfer Neymara z FC Barcelona do PSG.

„Wszystkie elementy tej układanki wydają się pasować. Teraz jedynie musi to zaakceptować Bayern. Real jest chętny, a Polak chyba najbardziej” – podsumował „ABC”.

Informacja o możliwym transferze Lewandowskiego do Madrytu pojawia się co jakiś czas od 2013 r., kiedy w półfinałowym meczu Ligi Mistrzów Polak, jeszcze jako zawodnik Borussii Dortmund, strzelił Realowi cztery bramki. Mecz zakończył się wygraną niemieckiej ekipy 4:1.

RP, PAP

Aktualizacja 31 lipca 2018 (12:24)

NaszDziennik.pl