logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Andrzej Grygiel/ PAP

Celem awans do mistrzostw Europy

Poniedziałek, 15 października 2018 (13:29)

– Naszym celem jest awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy w 2020 roku – powiedział po spotkaniu Polski z Włochami (0:1) w piłkarskiej Lidze Narodów reprezentacyjny pomocnik Piotr Zieliński.

Wiadomo już, że Biało-Czerwoni zajmą ostatnie miejsce w grupie i spadną do Dywizji B. To był czwarty mecz drużyny narodowej pod wodzą Jerzego Brzęczka bez zwycięstwa.

– Po pierwszej połowie mogliśmy przegrywać wysoko. Włosi praktycznie co akcję stwarzali duże zagrożenie pod naszą bramką. Później zmieniliśmy ustawienia na to „nasze”. Konstruowaliśmy dobre akcje, a rywal był mniej groźny – powiedział po meczu rozegranym na Stadionie Śląskim w Chorzowie gracz SSC Napoli.

Podkreślił, że to nie piłkarzem, a selekcjoner wspólnie ze sztabem szkoleniowym podejmą decyzję, jaką przyjąć taktykę w następnych meczach.

– Graliśmy w takim ustawieniu [jak z Włochami – PAP] tylko dwa mecze. Nie było czasu, aby przećwiczyć schematy. Były właściwie na to tylko dwa treningi. Po takim okresie nie ma automatyzmu w zachowaniu na murawie w trakcie spotkania. Trener wiedząc, że mamy bardzo dobrych napastników, dał do wyjściowego składu dwóch zawodników na tej pozycji. Konsekwencją tego było takie, a nie inne ustawienie zespołu – zauważył Zieliński.

Jego zdaniem, Polska może z sukcesem rywalizować z Włochami, jeśli reprezentacyjni gracze będą w optymalnej formie: – Stwarzaliśmy sobie sytuacje, ale za dużo dawaliśmy rywalom pola do popisu.

JG, PAP

NaszDziennik.pl