logo
logo

Zdjęcie: Matryosha/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Znów zarażeni

Piątek, 8 maja 2020 (20:32)

Podczas gdy we Włoszech trwają prace nad wznowieniem rozgrywek Serie A, kolejne badania na obecność koronawirusa przeprowadzane u piłkarzy Serie A dają wyniki pozytywne.

Tym razem COVID-19 został wykryty m.in. u czterech zawodników Sampdorii Genua. Ich nazwisk nie ujawniono, ale wiadomo, że jeden z nich zachorował po raz drugi, a wszyscy nie mają żadnych objawów i zostali poddani kwarantannie. Przypomnijmy, że w tym klubie występuje dwóch reprezentantów Polski: Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, a Bereszyński był jednym z graczy, którzy koronawirusa już przeszli. O Linettym nie wiadomo, bo w Sampdorii zarażeń było bardzo dużo, a klub w pewnym momencie zdecydował się pewnych danych nie ujawniać.

Najnowsze badania wykryły COVID-19 również u trzech piłkarzy Fiorentiny (jej trykot przywdziewa Bartłomiej Drągowski) oraz trzech pracowników technicznych tego klubu. Koronawirusa wykryto także u jednego zawodnika Torino. Łącznie wirus dotknął już ponad 20 graczy ligi włoskiej. Kluby Serie A przeprowadzają testy, bo mają nadzieję 18 maja wznowić treningi w grupach. Ostateczną decyzję podejmie rząd, po rozpatrzeniu protokołu medycznego przygotowanego przez piłkarską federację. Ewentualna zgoda na zajęcia wiązałaby się ze zgodą – acz oczywiście w późniejszym terminie – z powrotem na ligowe boiska. Od początku tego tygodnia zawodnicy mogą trenować indywidualnie w ośrodkach sportowych.

Piotr Skrobisz

NaszDziennik.pl