logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: FRIEDEMANN VOGEL/ PAP/EPA

Cały sportowy świat patrzy na Bundesligę

Sobota, 16 maja 2020 (09:10)

Aktualizacja: 16 maja 2020 (10:02)

Oczy całego sportowego świata będą w ten weekend zwrócone na Niemcy, gdzie mimo walki z koronawirusem wznowiona zostanie rywalizacja w piłkarskiej Bundeslidze. 

Niemal cały sportowy świat od marca praktycznie stoi w miejscu. Koronawirus doprowadził m.in. do przełożenia na przyszły rok igrzysk olimpijskich oraz piłkarskich mistrzostw Europy i Ameryki Południowej. 

We Francji, Holandii oraz Belgii piłkarskie sezony już przedwcześnie zakończono. W Polsce powrót na boiska zaplanowany jest za dwa tygodnie, a w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Hiszpanii wciąż nie ma konkretnej daty wznowienia rozgrywek. 

W Bundeslidze mecze rozgrywane będą pod wieloma warunkami. Przede wszystkim przy pustych trybunach, a piłkarze i inni uczestnicy muszą zachować szczególne środki ostrożności. Zawodnicy mają zakaz plucia, wspólnego wbiegania na boisko, powitania przez uścisk dłoni, przybijania „piątek” czy przytulania się po strzeleniu bramki. W takich przypadkach wolno jedynie zetknąć się łokciami lub butami. Rezerwowi i sztab trenerski będą musieli mieć założone maski. 

W sobotę w najciekawszym spotkaniu wicelider Borussia Dortmund, której piłkarzem jest Łukasz Piszczek, podejmie Schalke 04 Gelsenkirchen. W niedzielę prowadzący w tabeli Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego zagra w Berlinie z Unionem. Bramkarzem beniaminka jest Rafał Gikiewicz. 

Do rozegrania pozostało jeszcze dziewięć kolejek oraz jeden zaległy mecz z udziałem Eintrachtu i Werderu Brema. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sezon Bundesligi zakończy się w ostatni weekend czerwca.

RP, PAP

NaszDziennik.pl