logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Wydarzenia sportowe w skrócie

Środa, 1 lipca 2020 (20:57)

Aktualizacja: 1 lipca 2020 (21:03)

Co wydarzyło się w świecie sportu? Przeczytaj.

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Zawody inaugurujące sezon Letniego Grand Prix w skokach narciarskich odbędą się w Wiśle 21-23 sierpnia. Pierwotnie zaplanowane były ponad miesiąc wcześniej, a przesunięcie spowodowała pandemia koronawirusa.

x x x

Trener prowadzącej w tabeli piłkarskiej ekstraklasy Legii Warszawa Aleksandar Vuković związał się z klubem kontraktem do 30 czerwca 2022 roku. Pierwszą drużynę „Wojskowych” prowadzi od kwietnia 2019.

x x x

Prezes rosyjskiej federacji lekkoatletycznej Jewgienij Jurczenko przyznał, że organizacja nie dysponuje pięcioma milionami dolarów, które w ramach grzywny musi zapłacić światowym władzom tej dyscypliny – World Athletics. Termin upływa w środę.

x x x

Mistrzyni świata w short-tracku na dystansie 500 m Lara van Ruijven jest w stanie krytycznym. 27-letnia Holenderka przebywa na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Perpignan.

x x x

Nie ma sygnałów, by czołowi lekkoatleci nie chcieli startować. Ci, co są zdrowi, trenują i przygotowują się do sezonu. Zdecydowana większość przebywa na zgrupowaniach, planowane jest jedno zagraniczne – w St. Moritz – poinformował PAP dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

x x x

Z powodu pandemii koronawirusa 50. edycja Rajdu Barum, rundy samochodowych mistrzostw Europy, została przełożona na przyszły rok. „Czujemy, że wtedy uda nam się ją zorganizować stosownie do okazji” – powiedział zastępca szefa czeskiej imprezy Jan Regner.

x x x

Komisarz ligi NBA Adam Silver w wywiadzie dla magazynu „Time” przyznał, że koronawirus może uniemożliwić wznowienie sezonu. „Nie przemy do gry bez względu na wszystko” – podkreślił. Koszykarze mają wrócić do rywalizacji 30 lipca.

x x x

Sezon 2020 chińskiej ligi piłkarskiej wystartuje 25 lipca, czyli z ponadpięciomiesięcznym opóźnieniem. Jest ono efektem pandemii koronawirusa. Spotkania będą jednak rozgrywane tylko w dwóch miastach – Suzhou i Dalian.

KM, PAP

NaszDziennik.pl