logo
logo

Zdjęcie: Karl-Ludwig Poggemann/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Joshua lepszy od Kliczki w pojedynku gigantów

Niedziela, 30 kwietnia 2017 (10:00)

Brytyjczyk Anthony Joshua pokonał przez nokaut w 11. rundzie Władimira Kliczkę w walce określanej przez ekspertów mianem pojedynku gigantów ringu. Stawką była unifikacja tytułów mistrza świata WBF i IBF w wadze ciężkiej. Na trybunach Wembley zasiadło 90 tys. kibiców.

Na tę walkę fani czekali od kilku miesięcy i nie mogą czuć się zawiedzeni. Obaj bokserzy byli świetnie przygotowani. Dochodziło do zaskakujących zwrotów akcji, a po 10. rundzie był remis.

Kliczko na deskach leżał trzy razy – najpierw w piątej, a później dwukrotnie w 11. rundzie. Z kolei Joshua podnosił się z kolan w szóstej. W decydującym starciu – w przedostatniej rundzie – ukraiński pięściarz nie chciał się poddać. Ostatecznie to sędzia musiał przerwać pojedynek.

Obaj zawodnicy są mistrzami olimpijskimi – 41-letni Kliczko zwyciężył na igrzyskach w Atlancie (w połowie lat 90. był zawodnikiem Gwardii Warszawa), zaś trzynaście lat młodszy Joshua triumfował przed własną publicznością w Londynie.

To była 19. walka Anglika na profesjonalnych ringach i wszystkie wygrał przed czasem. Kliczko ma teraz na koncie 64 zwycięstwa i pięć porażek.

– Dziękuję, Władimir, bo jesteś dla mnie nadal inspiracją. Będę jeszcze lepszy – zapowiedział Joshua.

Z kolei Kliczko pogratulował rywalowi: – Dzisiaj byłeś lepszy. Miałem plan, ale tym razem nie wypalił – przyznał. 

RS, PAP

Aktualizacja 30 kwietnia 2017 (13:02)

NaszDziennik.pl