logo
logo

Zdjęcie: Karl Ludwig Poggemann/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Joshua liczy na drugą walkę z Kliczką

Poniedziałek, 1 maja 2017 (20:55)

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF, WBA i IBO Anthony Joshua nie ukrywa, że chętnie zmierzyłby się jeszcze raz z Ukraińcem Władimirem Kliczką, którego pokonał w sobotę w Londynie po zaciętym pojedynku. – Jeśli chce rewanżu, nie ma problemu – zapewnił.

27-letni Brytyjczyk potrzebował 11 rund, by poradzić sobie z 14 lat starszym Ukraińcem na Wembley. Było to jego 19. zwycięstwo z rzędu. Z kolei Kliczko poniósł piątą porażkę w 69. walce.

Doświadczony ukraiński pięściarz ma w kontrakcie zapewnione prawo do rewanżu, ale zapowiedział, że musi zastanowić się, czy chce z niego skorzystać.

– Druga walka byłaby dobrym pomysłem, biorąc pod uwagę, jaki był pojedynek w sobotę. Myślę, że [Kliczko – PAP] będzie chciał zmierzyć się ponownie, bo bokser jest zawsze ostatnią osobą, która się wycofuje. Ale jego sztab, przyszła żona, brat mogą radzić mu inaczej – ocenił Joshua.

Jak dodał, nie zamierza naciskać na rywala i spokojnie zaczeka na jego decyzję.

– Mam dla niego największy szacunek na ringu i poza nim. Nie mam nic przeciwko rewanżowi, jeśli tego chce. Wszystko zależy od niego – podkreślił Brytyjczyk.

Jeśli Kliczko jednak odpuści, kolejnym rywalem Joshuy może być jego rodak Tyson Fury.

RS, PAP

Aktualizacja 23 października 2017 (16:35)

NaszDziennik.pl