logo
logo

Zdjęcie: Piotr Drabik/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Łaskawy los dla szczypiornistów

Wtorek, 18 lipca 2017 (20:33)

Reprezentacje Portugalii, Cypru i Kosowa będą rywalami polskich piłkarzy ręcznych w pierwszej fazie eliminacji do mistrzostw świata w 2019 roku.

Biało-Czerwoni w ostatnim czasie nie rozpieszczali swych kibiców spektakularnymi wynikami. Ba, można nawet powiedzieć, że osiągali rezultaty od dawna niespotykane – niestety in minus – a dokładnie zajęli 17. miejsce na mistrzostwach świata, a potem nie zdołali wywalczyć awansu na mistrzostwa Europy. Po raz pierwszy od lat zabraknie ich na wielkiej imprezie, a to z kolei pociągnęło za sobą dalsze konsekwencje. Konkretnie: nasi, myśląc o grze na kolejnych dużych turniejach (a myśleć muszą, bo to jedyna droga awansu na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku), muszą bardzo wcześnie rozpoczynać o nie starania. Wcześniej – czyli już od pierwszej fazy eliminacji.

Dziś w Wiedniu odbyło się ich losowanie. Biało-Czerwoni byli pewni, że zagrają w nich z jednym naprawdę niezłym i mocnym rywalem, bo byli losowani z drugiego koszyka. Na ich drodze mogły zatem stanąć tak dobre i groźne zespoły jak Rumunia czy Rosja, a stanęła Portugalia. Prócz niej los z naszymi skojarzył Cypr i Kosowo. Polacy zatem nie mogli narzekać, bo tym razem dopisało im szczęście. Z każdą z tych drużyn powinni sobie poradzić bez większych problemów, czyli zrealizować pierwszy cel, jakim będzie pierwsze miejsce w tabeli grupy. Tylko takie da bowiem awans do dalszej fazy eliminacji, czyli dwumeczu rozgrywanego systemem mecz i rewanż.

Pierwsza kolejka fazy pierwszej rozegrana zostanie w dniach 25-26 października, następna trzy dni później. Kolejne pojedynki zaplanowano na 3-4 stycznia, 6-7 stycznia, 10-11 stycznia oraz 13-14 stycznia 2017. Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 10-29 stycznia 2019 w Niemczech i Danii.

 

Piotr Skrobisz

NaszDziennik.pl