logo
logo

Zdjęcie: Jan Hedström/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Kajetanowicz wreszcie w elicie

Czwartek, 10 maja 2018 (21:15)

To już pewne – Kajetan Kajetanowicz, po latach pracy, sukcesów i oczekiwania, wystartuje w rajdowych samochodowych mistrzostwach świata. – To kumulacja emocji do pełna – powiedział.

W ostatnich trzech sezonach Kajetanowicz błyszczał na trasach mistrzostw Europy, zdobywając rokrocznie mistrzowskie tytuły. Po każdym pojawiały się głosy, że powinien spróbować swych sił wyżej, w mistrzostwach świata, na co kierowca odpowiadał z uśmiechem, że oczywiście chciałby, ale nie wszystko zależy od niego. Rajdy to sport drogi, niezwykle drogi, marząc o rywalizacji w elicie elit, trzeba dysponować ogromnym budżetem, o który niełatwo – co pokazuje choćby właśnie przykład trzykrotnego mistrza Europy. Od kilku miesięcy Kajetanowicz pozostawał w zawieszeniu. ME wystartowały, MŚ też, on czekał na decyzje sponsorów. Ta oficjalnie została ogłoszona dziś, a zabrzmiała dla kierowcy jak spełnienie marzeń.

Kajetanowicz wreszcie dostanie bowiem szanse występu w rajdowych mistrzostwach świata. Pojedzie w klasie WRC-2, za kierownicą doskonale sobie znanego forda fiesty R5, przygotowanego przez M-Sport Poland i w barwach zespołu LOTOS Rally Team. Na razie pewne jest, że wystartuje w co najmniej czterech eliminacjach, że rozpocznie od Rajdu Sardynii (7-10 czerwca). Pewne jest też, że po prawej jego stronie zasiądzie nowy pilot, bo zakończył wieloletnią, owocną i pełną sukcesów współpracę z Jarosławem Baranem. Kto nim zostanie, dowiemy się wkrótce.

– Każdy z poprzednich sezonów był wielkim wyzwaniem, jednak starty w mistrzostwach świata można zdefiniować kumulacją emocji do pełna. Wiem, że wielu kibiców oczekiwało na tę informację, podobnie jak ja. Dziękuję im za cierpliwość i zaufanie. Staję przed wysoko zawieszoną poprzeczką do pokonania, jednak z fantastycznym dopingiem polskich fanów można z powodzeniem walczyć o najlepsze wyniki. Przed naszym zespołem nowy sprawdzian. Do pokonania mamy nieznane i nowe odcinki specjalne, na których czeka nas rywalizacja z doświadczonymi oraz fenomenalnymi konkurentami, ale jak zawsze jesteśmy gotowi podejmować coraz większe wyzwania – powiedział Kajetanowicz.

Rajdowe mistrzostwa świata rozgrywane są od 1973 roku. Tegoroczna edycja składa się z trzynastu rund, rozegranych zostało już pięć. W klasyfikacji generalnej prowadzi Francuz Sebastien Ogier przed Belgiem Thierrym Neuville’em. Niestety, w obecnym sezonie z kalendarza wypadł Rajd Polski, który na nowo stał się jedną z eliminacji mistrzostw Europy.

 

 

 

Piotr Skrobisz

NaszDziennik.pl