logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Jan Hedström/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Kajetanowicz ze Szczepaniakiem

Środa, 16 maja 2018 (20:48)

Maciej Szczepaniak będzie pilotem Kajetana Kajetanowicza w jego debiutanckim sezonie w rajdowych samochodowych mistrzostwach świata.

Przez kilka ostatnich lat na prawym fotelu rajdowego pojazdu Kajetanowicza zasiadał Jarosław Baran. Panowie razem zapisali się na kartach historii tego sportu, trzykrotnie z rzędu sięgając po tytuł mistrzów Europy, odnieśli wiele innych spektakularnych sukcesów, ale współpracę zakończyli. W ubiegłym tygodniu okazało się, że po długich oczekiwaniach Kajetanowicz zadebiutuje wreszcie w mistrzostwach świata. Pojedzie w co najmniej czterech eliminacjach cyklu, począwszy od czerwcowego Rajdu Sardynii, w klasie WRC-2, za kierownicą doskonale sobie znanego Forda Fiesty R5 i w barwach Lotos Rally Team. Ogłaszając tę decyzję, obiecał, że za kilka dni poda nazwisko nowego pilota i dziś stało się to faktem. Współpracę z najszybszym kierowcą Starego Kontynentu rozpoczął Szczepaniak, najbardziej doświadczony polski pilot, przynajmniej pod względem liczby startów w rajdach zaliczanych do klasyfikacji mistrzostw świata. Takowych ma w dorobku przeszło sto.

– Maciej rywalizował już na trasach prawie wszystkich rajdów tego cyklu rozgrywanych w ostatnich latach, przez co jego doświadczenie jest naprawdę imponujące. Rozpoczynamy od Rajdu Sardynii, liczącego blisko 320 kilometrów odcinków specjalnych. Już teraz intensywnie pracujemy nad tym startem – przyznał Kajetanowicz.

– Od wielu lat mam przyjemność uczestniczyć w rajdowych mistrzostwach świata. Każdy udział w rajdzie tej rangi to ekstremalne wyzwanie, niezależnie od tego, czy siedzisz na pokładzie samochodu klasy WRC, R5 czy Junior WRC. To najdłuższe, najtrudniejsze i najbardziej wymagające zawody. Kajetan jest kierowcą o bardzo renomowanym nazwisku, z wielkimi osiągnięciami w mistrzostwach Europy. Stanie do rywalizacji z najszybszymi kierowcami świata, co stanowi duży sprawdzian. Dla mnie wyzwaniem jest podzielenie się doświadczeniem i dostarczenie mu komfortu pracy, jakiego oczekuje. Mój cel jest zawsze taki sam: być najbardziej użytecznym narzędziem w rękach kierowcy – podkreślił Szczepaniak, który zasiadał na prawym fotelu m.in. u Leszka Kuzaja, Michała Kościuszki i Roberta Kubicy.

Piotr Skrobisz

NaszDziennik.pl