logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Co w sporcie?

Piątek, 22 maja 2020 (17:51)

Aktualizacja: 22 maja 2020 (19:39)

Wydarzenia sportowe w skrócie. Przeczytaj.

Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo przygotowuje się do przyjęcia sportowców. W czerwcu we Władysławowie trenować będą judocy, zapaśnicy, siatkarze plażowi, tenisistki stołowe i piłkarki ręczne. Najliczniejsza będzie reprezentacja judoków – może liczyć nawet 70 osób.

x x x

Członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego John Coates przyznał, że nawet jeśli uda się opracować szczepionkę na COVID-19, przeniesione z tego na przyszły rok igrzyska w Tokio mogą się nie odbyć.

x x x

W okresie pandemii koronawirusa opóźniane jest rozegranie wielu imprez sportowych. Z kolei mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie w 2021 roku zostały... przyspieszone i odbędą się od 2 do 7 listopada, a nie jak planowano w grudniu. Gospodarz pozostał bez zmian – rosyjskie miasto Kazań. Powodem decyzji o przyspieszeniu rywalizacji w ME jest wcześniejsze przełożenie – o rok – mistrzostw świata na obiekcie 25-metrowym w Abu Zabi. Nowa data zawodów to 13-18 grudnia 2021 r.

x x x

Za tydzień, tj. 29 maja, wznowiony zostanie – przerwany w marcu z powodu koronawirusa – sezon piłkarskiej ekstraklasy. Jak poinformowała spółka prowadząca rozgrywki, prawa do transmisji meczów sprzedano do Wielkiej Brytanii i Irlandii, Danii, Szwecji, Norwegii oraz Izraela.

x x x

W przyszłym tygodniu Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki omówi temat dopuszczania zagranicznych klubów do rozgrywek. „To nie będzie raczej rozmowa o konkretnej drużynie, tylko o samej możliwości i procedurze” – powiedział PAP rzecznik PLS Kamil Składowski.

x x x

Kajakarki i kajakarze górscy należący do grupy szkolenia olimpijskiego dzięki porozumieniu z gospodarzem krakowskiego toru „Kolna” mogą trenować tam przez półtorej godziny dziennie. „Nie siedzimy z założonymi rękami” – powiedział wiceprezes PZKaj Bogusław Popiela.

x x x

Snooker jest pierwszym profesjonalnym sportem w Wielkiej Brytanii, który wznowi rywalizację po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Pierwszy turniej rozpocznie się 1 czerwca w Milton Keynes. Udział potwierdził już m.in. mistrz świata Judd Trump.

x x x

W wieku 83 lat, po długiej walce z chorobą, zmarł utytułowany australijski tenisista Ashley Cooper. W latach 1957-1958 wygrał cztery turnieje wielkoszlemowe i zdobył Puchar Davisa.

JG, PAP

NaszDziennik.pl