logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Wydarzenia sportowe w skrócie

Piątek, 29 maja 2020 (17:15)

Przeczytaj, co nowego w świecie sportu.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek, że od 19 czerwca będzie możliwy powrót kibiców na trybuny. „Dla mnie piłka nożna to coś więcej niż tylko gra, coś więcej niż tylko sport. To jest wielka, wspaniała promocja państwa polskiego” – podkreślił szef rządu.

W pierwszej fazie powrotu kibiców możliwe będzie wypełnienie trybun maksymalnie w 25 procentach.
„Protokół pozwalający kibicom na uczestnictwo w imprezach sportowych jest szczegółowy i daje bezpieczeństwo wszystkim” – podkreślił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.


Piątkowymi meczami Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa oraz Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin zostanie wznowiony sezon piłkarskiej ekstraklasy, przerwany na 80 dni z powodu koronawirusa. Hitem 27. kolejki będzie sobotni klasyk w Poznaniu, gdzie Lech podejmie lidera Legię Warszawa. Na razie jeszcze bez kibiców.


Polskie piłkarki nożne wrześniowymi meczami z Czeszkami wznowią eliminacje do mistrzostw Europy, przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Nowe terminy przełożonych spotkań kwalifikacyjnych ogłosiła europejska federacja UEFA.


Gra w piłkarskiej ekstraklasie Hiszpanii zostanie, „z Bożą pomocą”, wznowiona 11 czerwca – powiedział Javier Tebas, szef zarządzającej rozgrywkami La Ligi. Jednocześnie zapowiedział, że kolejny sezon ma się rozpocząć 12 września.

Szwedzka liga żużlowa otrzymała w piątek od władz zdrowia publicznego i rządu pozwolenie na wznowienie rozgrywek od 14 czerwca. Występujące w niej kluby zadecydowały jednak, że organizacja meczów z maksymalnie 50 osobami na trybunach jest zbyt kosztowna.

Jeśli piłkarze Bayernu Monachium, z czołowym strzelcem ligi Robertem Lewandowskim w składzie, obronią tytuł mistrza Niemiec, nie odbędzie się żadna tradycyjna feta z kibicami – poinformował burmistrz miasta Dieter Reiter. Powodem jest panująca pandemia koronawirusa.

Marc Lasry, właściciel grającej w NBA koszykarskiej drużyny Milwaukee Bucks powiedział na antenie stacji CNBC, że w przyszłym tygodniu mają zapaść decyzje dotyczące dokończenia sezonu, który przerwała pandemia koronawirusa. Wówczas ma odbyć się głosowanie generalnych menedżerów wszystkich klubów.

KM, PAP

Aktualizacja 29 maja 2020 (20:48)

NaszDziennik.pl