logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Jan Dzban/ PAP

Owocne Mistrzostwa Polski w kolarstwie

Czwartek, 17 czerwca 2021 (19:11)

Aktualizacja: Czwartek, 17 czerwca 2021 (20:17)

Maciej Bodnar z ekipy Bora-Hansgrohe odzyskał po rocznej przerwie tytuł mistrza Polski w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas.

W Chmielnie na Kaszubach Maciej Bodnar zdeklasował rywali, wyprzedzając drugiego na mecie Filipa Maciejuka (Leopard) o ponad trzy minuty.

Na trzecim stopniu podium stanął Łukasz Wiśniowski (Qhubeka-Assos). Maciejuk zwyciężył w kategorii młodzieżowców (do lat 23).

To siódmy tytuł mistrzowski w karierze 36-letniego Bodnara. Poprzednio triumfował w latach 2009, 2012, 2013, 2016, 2018 i 2019. W ubiegłym roku w Busku–Zdroju przegrał o 28 sekund z Kamilem Gradkiem, który w czwartek nie ukończył rywalizacji z powodu defektu. Bodnarowi brakuje jednego zwycięstwa do wyrównania rekordu Tadeusza Mytnika.

Nie startował dwukrotny mistrz kraju w tej konkurencji Michał Kwiatkowski, który z kolegami z ekipy Ineos Grenadiers przygotowuje się do Tour de France.

W elicie kobiet zwyciężyła Karolina Karasiewicz przed swoją koleżanką klubową z TKK Pacific Toruń Aurelą Nerlo i Martą Jaskulską (Liv Racing), która wywalczyła tytuł w kategorii zawodniczek do lat 23. Dopiero siódme miejsce zajęła najlepsza przed rokiem Anna Plichta (Lotto Soudal Ladies).

W rywalizacji juniorów o zwycięstwie Mateusza Gajdulewicza nad Kacprem Gierykiem zadecydowały... dwie setne sekundy.

W sobotę i niedzielę na pętli wokół Kartuz odbędą się wyścigi ze startu wspólnego.

Wyniki:

Elita kobiet (23 km): 1. Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness) – 31.54; 2. Aurela Nerlo (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness) – strata 7 s; 3. Marta Jaskulska (Liv Racing) – 18; 4. Agnieszka Skalniak-Sójka (MAT Atom Deweloper Wrocław) – 20; 5. Marta Lach (Ceratizit-WNT) – 30; 6. Karolina Kumięga (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness) – 44.

Zawodniczki do lat 23: 1. Marta Jaskulska (Liv Racing) – 32.12; 2. Karolina Kumięga (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness) – 26; 3. Wioleta Furtak (MAT Atom Deweloper Wrocław) – 1.46.

Juniorki (15 km): 1. Maja Wróblewska (KK Ziemia Darłowska) – 21.31; 2. Olga Wankiewicz (UKS Copernicus Toruń) – 7; 3. Tamara Szalińska (UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik) – 10.

Elita mężczyzn (46 km): 1. Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) – 55.11; 2. Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling) – 3.05; 3. Łukasz Wiśniowski (Qhubeka-Assos) – 3.32; 4. Szymon Rekita (Voster ATS) – 3.40; 5. Piotr Brożyna (HRE Mazowsze Serce Polski) – 3.58; 6. Szymon Sajnok (Cofidis) – 4.17.

Młodzieżowcy: 1. Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling) – 58.16; 2. Damian Bieniek (TC Chrobry Scott Głogów) – 3.01; 3. Mateusz Kostański (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) – 3.24.

Juniorzy (23 km): 1. Mateusz Gajdulewicz (Warszawski Klub Kolarski) – 29.42; 2. Kacper Gieryk (KTK Kalisz) – strata 0,02 s; 3. Dominik Ratajczak (UKS Copernicus Toruń) – 19.

APW, PAP

NaszDziennik.pl