Wydarzenia sportowe

Niedziela, 12 września 2021 (19:23)

Aktualizacja: Niedziela, 12 września 2021 (20:00)

Co wydarzyło się dziś w sporcie? Przeczytaj.

Kwalifikantka Emma Raducanu sensacyjnie wygrała turniej US Open, pokonując w finale Kanadyjkę Leylah Fernandez 6:4, 6:3. Niespełna 19-letnia brytyjska tenisistka, która zajmuje 150. miejsce w światowym rankingu, wywalczyła pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze.

x x x

Robert Kubica (Alfa Romeo Racing Orlen) zajął 14., przedostatnie miejsce w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Włoch na torze Monza. Zwyciężył Australijczyk Daniel Ricciardo z McLarena.

x x x

Broniący tytułu piłkarskiego mistrza Włoch Inter Mediolan stracił pierwsze punkty w tym sezonie, remisując w Genui z Sampdorią 2:2. W drużynie gospodarzy cały mecz rozegrał Bartosz Bereszyński, który asystował przy drugiej bramce, a także otrzymał żółtą kartkę.

x x x

Wout van Aert (Team Jumbo-Visma) wygrał wyścig kolarski Tour of Britain. Belg był też najlepszy na ostatnim, sprinterskim etapie z metą w Aberdeen. Najlepszy z Polaków – Łukasz Owsian – rywalizację zakończył na 20. miejscu.

x x x

Fin Kalle Rovanpera (Toyota Yaris WRC) wygrał Rajd Grecji, dziewiątą rundę samochodowych mistrzostw świata. Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia Rally2 Evo) zajął w kategorii WRC3 drugie miejsce.

x x x

Kenijka Agnes Tirop pobiła rekord świata w biegu ulicznym na 10 km, uzyskując w niemieckim Herzogenaurach czas 30.01. Poprawiła o 28 sekund rezultat Marokanki Asmae Leghzaoui, osiągnięty w 2002 roku w Nowym Jorku.

x x x

Daria Pikulik zwyciężyła w omnium w zawodach Pucharu Narodów w kolarstwie torowym w kolumbijskim Cali. Reprezentantka Polski była najlepsza w trzech z czterech wyścigów wielobojowych: scratch, eliminacyjnym i punktowym.

x x x

Czeszka Tereza Fišerová i reprezentant gospodarzy Denis Gargaud Chanut triumfowali w slalomie C1 Pucharu Świata w kajakarstwie górskim we francuskim Pau. Grzegorz Hedwig zajął w półfinale 27. miejsce i nie awansował do finału.