logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Grzegorz Momot / PAP

Wydarzenia sportowe w skrócie

Piątek, 1 października 2021 (17:46)

Aktualizacja: Piątek, 1 października 2021 (19:43)

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Konkurencję łączącą w sobie biegi i skoki narciarskie rozegrano dziś na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Był to bieg na dystansie 10 km podczas mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej.

x x x

Broniący trofeum Raków Częstochowa zagra w 2. rundzie (1/16 finału) piłkarskiego Pucharu Polski z występującym na trzecim szczeblu ligowych rozgrywek KKS Kalisz. Na tym etapie nie dojdzie do konfrontacji przedstawicieli ekstraklasy. Losowanie odbyło się w piątek.

x x x

Warszawa, Gorzów Wlkp., Wrocław i Toruń zorganizują w przyszłym roku turnieje cyklu Grand Prix, który wyłoni mistrza świata w jeździe na żużlu. Sezon będzie się składał z 12 eliminacji.

x x x

Polskie tenisistki stołowe uległy Niemkom 0:3 w ćwierćfinale drużynowych mistrzostw Europy w Klużu-Napoce w Rumunii. Stawką piątkowego meczu był awans do strefy medalowej.

x x x

Grupa międzynarodowych profesjonalnych tenisistów regularnie ustawia wyniki meczów, ujawnił w rozgłośni NPO Radio 1 holenderski tenisista.

x x x

Brazylijskie kluby Athletico Paranaense Kurytyba i Bragantino Braganca Paulista zagrają 20 listopada w Montevideo w finale piłkarskich rozgrywek Copa Sudamericana. To Puchar Ameryki Południowej, czyli kontynentalny odpowiednik Ligi Europy.

x x x

Główny sponsor norweskiej reprezentacji w skokach narciarskich, krajowa organizacja związków zawodowych (LO) zawiesiła w piątek wypłaty środków. Powodem jest decyzja krajowej federacji (NSF) o zwolnieniu kierownika drużyny Clasa Brede Brathena i brak porozumienia w kwestii rozwiązania konfliktu.

x x x

185 obcokrajowców z 44 państw, z czego najwięcej Portugalczyków – 23, jest zgłoszonych do rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy – wynika z danych spółki prowadzącej rozgrywki.

x x x

Kacper Jerzy Baksalary uplasował się na piątym miejscu w skeecie w strzeleckich mistrzostwach świata juniorów rozgrywanych w Limie.

APW, PAP

NaszDziennik.pl