Wydarzenia sportowe w skrócie

Piątek, 19 listopada 2021 (17:49)

Aktualizacja: Piątek, 19 listopada 2021 (20:07)

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Golfista Adrian Meronk po pierwszej rundzie DP World Tour Championship zajmuje dzielone piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, które zwieńczą tegoroczny sezon European Tour. Prowadzenie w Dubaju objął Irlandczyk Rory McIlroy.

x x x

Reprezentacja Polski spadła z 23. na 27. miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Liderem pozostała Belgia, druga jest nadal Brazylia, a trzecia Francja.

x x x

Norweg Casper Ruud pokonał Rosjanina Andrieja Rublowa 2:6, 7:5, 7:6 (7-5) i awansował do półfinału turnieju ATP Finals w Turynie. Spotka się w nim z broniącym tytułu Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem, a drugą parę tworzą Serb Novak Djoković i Niemiec Alexander Zverev.

x x x

Hubert Hurkacz nie kryje, że awans do Top10 światowego rankingu i występ w turnieju ATP Finals pokazały mu nowy wymiar tenisowego świata.

– Jak jest się 30. na świecie, to zainteresowanie jest tak naprawdę znikome albo praktycznie żadne w porównaniu z tym – ocenił.

x x x

Organizacja WTA, sprawująca pieczę nad najważniejszymi rozgrywkami tenisowymi kobiet, zagroziła odwołaniem wszystkich turniejów na terenie Chin, o ile nie wyjaśni się sprawa Shuai Peng. 35-letnia deblistka zaginęła po oskarżeniu o napaść byłego wicepremiera. Natomiast ONZ domaga się dowodów na to, że wszystko jest w porządku z tenisistką.

x x x

Piłkarz reprezentacji Belgii i Manchesteru City Kevin De Bruyne, jeden z najlepszych pomocników na świecie, uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Informację przekazał trener mistrzów Anglii Josep Guardiola.

x x x

Dominik Buksak (AZS AWFiS Gdańsk) i Szymon Wierzbicki (OŚ AZS Poznań) awansowali w piątek w Al-Mussanah w Omanie z 10. na 5. miejsce w żeglarskich mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie 49er. Prowadzenie utrzymali Holendrzy Bart Lambriex i Floris van de Werken.

x x x

Saneczkarze Jakub Kowalewski i Wojciech Chmielewski zajęli w kwalifikacjach trzecie miejsce i wystąpią w pierwszych w sezonie zawodach Pucharu Świata na olimpijskim torze w Yanqing. Awans wywalczył też pierwszy w historii Chińczyk Fan Duoyao.

x x x

Koszykarze Golden State Warriors pokonali na wyjeździe Cleveland Cavaliers 104:89 i umocnili się na prowadzeniu w Konferencji Zachodniej w lidze NBA. Bohaterem gości był Stephen Curry, który zdobył 40 punktów, w tym 20 w ostatnich 12 minutach meczu.