logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Grzegorz Momot/ PAP

Wydarzenia sportowe

Piątek, 24 listopada 2023 (19:51)

Co wydarzyło się w sporcie? Przeczytaj.

Niemiec Andreas Wellinger wygrał kwalifikacje do inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Piotr Żyła był 29., Aleksander Zniszczoł 31., Kamil Stoch 35., Dawid Kubacki 39., a Paweł Wąsek 46.

Wellinger skoczył 144 m i otrzymał notę 154,2 pkt. Tuż za nim uplasowali się Szwajcar Gregor Deschwanden (143 m i 151,9 pkt) i Niemiec Stephan Leyhe (145 m i 149,4 pkt).

 

x x x

 

Norweg Erik Valnes i Szwedka Emma Ribom wygrali sprint techniką klasyczną w fińskiej Ruce, który inaugurował cykl zawodów Pucharu Świata 2023/2024 w biegach narciarskich. Żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się przebrnąć eliminacji sprintu techniką klasyczną w fińskiej Ruce, Polacy odpadli w eliminacjach.

 

x x x

 

Niepełnosprawny sportowiec z Republiki Południowej Afryki Oscar Pistorius, odsiadujący karę 13 lat więzienia za zamordowanie swojej narzeczonej, będzie mógł opuścić więzienie w Pretorii 5 stycznia 2024 roku – poinformowały miejscowe władze sądownicze.

 

x x x

 

W najbliższy weekend najważniejsze ligowe mecze piłkarskie odbędą się w Anglii i we Włoszech. W Premier League mistrz i lider Manchester City podejmie drugi w tabeli Liverpool, a w spotkaniu na szczycie Serie A Inter Mediolan zagra w Turynie z Juventusem Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika.

 

x x x

 

Robert Lewandowski, który w czwartek odebrał nagrodę dla najlepszego strzelca poprzedniego sezonu hiszpańskiej ekstraklasy, zapewnił na łamach dziennika „Marca”, że nie rezygnuje z walki o kolejny taki tytuł, choć na razie zajmuje czwarte miejsce. „Sezon jest długi” – podkreślił.

JG, PAP

NaszDziennik.pl