Wydarzenia sportowe

Niedziela, 3 grudnia 2023 (19:56)

Co wydarzyło się w sporcie? Przeczytaj.

Przerwany w sobotę w 15. minucie z powodu opadów śniegu mecz 17. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Piast Gliwice – Puszcza Niepołomice zostanie dokończony
w przyszłym roku – poinformował gliwicki klub. Dokładny termin nie jest jeszcze ustalony.

x x x

Jakub Piotrowski zdobył dwa gole dla Łudogorca Razgrad,
a jego drużyna pokonała w meczu piłkarskiej ekstraklasy Bułgarii Botew Wraca 5:0. Pomocnik reprezentacji Polski
w tym sezonie ma już w dorobku sześć trafień.

x x x

Norwegowie wygrali w szwedzkim Gaellivare bieg sztafetowy 4 x 7,5 km zaliczany do Pucharu Świata
w narciarstwie klasycznym. Polacy zajęli 11. lokatę.

x x x

Francuzka Lou Jeanmonnot wygrała bieg na dochodzenie na 10 km w zawodach biathlonowego Pucharu Świata
w szwedzkim Oestersund. Drugie miejsce zajęła Niemka Franziska Preuss, a trzecia była jej rodaczka Vanessa Voigt. Anna Mąka uplasowała się na 22. pozycji.

x x x

Reprezentant gospodarzy Sebastian Samuelsson wygrał
w szwedzkim Oestersund bieg na dochodzenie na 12,5 km, ostatnią konkurencję inauguracyjnej rundy Pucharu Świata w biathlonie. Jedyny Polak w stawce, Jan Guńka, zajął 43. miejsce.

x x x

Szwedki wygrały w szwedzkim Gaellivare sztafetę
4 x 7,5 km zaliczaną do klasyfikacji Pucharu Świata.
Polka Izabela Marcisz, w składzie ekipy międzynarodowej, została sklasyfikowana na szóstej pozycji. Szwedki triumfowały w biegu rozstawnym po raz pierwszy
od 14 lat.

x x x

Norweg Jarl Magnus Riiber wygrał w niedzielę w norweskim Lillehammer zawody w kombinacji norweskiej zaliczane do Pucharu Świata. Drugi był Austriak Johannes Lamparter,
a na trzecim miejscu ex aequo Norwegowie Joergen Graabak i Jens Luras Oftebro. Polacy nie startowali.

x x x

Francuzka Josephine Pagnier po raz pierwszy w karierze wygrała zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet na dużym obiekcie (HS 140) w norweskim Lillehammer. Druga była Kanadyjka Alexandra Loutitt,
a trzecia Norweżka Eirin Maria Kvandal. Polki nie awansowały do konkursu.

x x x

Z powodu złych warunków atmosferycznych
w amerykańskim Beaver Creek odwołano supergigant mężczyzn, zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata.
Nie odbyły się także planowane na piątek i sobotę zjazdy.

x x x

Po dziewięciu kolejnych zwycięstwach koszykarze Orlando Magic przegrali na wyjeździe z Brooklyn Nets 101:129
w sobotnim meczu ligi NBA. Detroit Pistons doznali porażki już w 17. spotkaniu z rzędu, co jest najdłuższą taką serią w historii klubu w jednym sezonie.