logo
logo

Zdjęcie: Piotr Drabik/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Zwycięski początek siatkarzy

Piątek, 17 czerwca 2016 (22:10)

Polscy siatkarze pokonali w Kaliningradzie Bułgarię 3:1 w pierwszym meczu tegorocznej Ligi Światowej. Jutro zmierzą się z Rosją, w niedzielę z Serbią.

Trener Stephane Antiga pozwolił dziś wykazać się kilku rezerwowym. I tak w pierwszej szóstce pojawili się Bartosz Bednorz, Damian Wojtaszek, a z ławki na parkiet wszedł Maciej Muzaj. To celowa taktyka, bo francuski selekcjoner musi oszczędzać swe gwiazdy i umiejętnie szafować ich siłami. W perspektywie ma przecież najważniejszą imprezę czterolecia, igrzyska w Rio.

Pierwszy set Biało-Czerwonym nie wyszedł. Mieli problemy z odpowiednim ustawieniem bloku, a co za tym idzie – zatrzymaniem szalejącego Cwetana Sokołowa. Do tego doszło nie najlepsze przyjęcie i partia padła łupem rywali. Wyraźnie.

Ale potem było już tylko lepiej, albo dużo lepiej. Rozkręcił się Bednorz, który sprawiał Bułgarom mnóstwo problemów, no i zdobywał wiele ważnych punktów. Polacy poprawili zagrywkę, która okazała się ich główną bronią, a przy tym świetnie bronili. Obraz gry całkowicie się zmienił, w każdej następnej partii nasi przeważali, i to wyraźnie. Ostatecznie wygrali 3:1, udanie inaugurując tegoroczne zmagania. W weekend czekają ich wyzwania większe, szczególnie jutro, gdy zmierzą się z Rosjanami.

Polska – Bułgaria 3:1 (19:25, 25:19, 25:17, 25:20). Polska: Dawid Konarski, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Bartosz Bednorz, Mateusz Bieniek, Artur Szalpuk i Damian Wojtaszek (libero) oraz Maciej Muzaj, Paweł Woicki.

Piotr Skrobisz

Aktualizacja 17 czerwca 2016 (22:10)

NaszDziennik.pl