logo
logo

Zdjęcie: Zorro2212/ Licencja: CC BY-SA 4.0/ Wikipedia

Siatkarze bez Kłosa

Czwartek, 6 lipca 2017 (20:29)

Karol Kłos, jeden z filarów reprezentacji Polski siatkarzy, z przyczyn osobistych nie zagra na mistrzostwach Europy.

Ta wiadomość to z pewnością szok dla trenera Ferdinando De Giorgiego, jak i całej drużyny. Kłos to bowiem jeden z najbardziej doświadczonych i najważniejszych zawodników reprezentacji Polski, jeden z jej liderów, zarówno na boisku, jak i poza nim. Włoski selekcjoner Biało-Czerwonych nie miał żadnych wątpliwości przy jego powołaniu na mistrzostwa, najważniejszą imprezę sezonu. Tym bardziej szczególną, iż rozgrywaną przed własną publicznością.

Kłos na niej jednak nie wystąpi. – Ze względów osobistych nie wezmę udziału w przygotowaniach do ME i w samym turnieju. Nie była to łatwa decyzja, nigdy wcześniej takiej nie podjąłem. Chciałbym wam wszystkim bardzo podziękować za wsparcie we wszystkich meczach, które rozegrałem w reprezentacji Polski , a chłopakom chciałbym życzyć dużo zdrowia i medalu na ME. Trzymam za was mocno kciuki. Nie mówię „żegnaj”, mówię „do zobaczenia” – napisał na jednym z portali społecznościowych.

Absencja Kłosa to ogromny problem dla reprezentacji i De Giorgiego. Włoch już wcześniej zrezygnował z dwóch doświadczonych i utytułowanych środkowych, Marcina Możdżonka i Piotra Nowakowskiego. Po tym, jak dowiedział się o rezygnacji Kłosa, dodatkowo powołał na zgrupowanie przed mistrzostwami młodziutkiego Norberta Hubera, środkowego mistrzów świata U21. Pod nieobecność Kłosa, wobec braku Możdżonka i Nowakowskiego, najbardziej doświadczonym zawodnikiem na tej pozycji w kadrze zostanie Mateusz Bieniek, 23-latek, który w narodowych barwach debiutował w maju 2015 roku.

Mistrzostwa Europy, rozgrywane w Warszawie (tylko mecz otwarcia), Gdańsku, Szczecinie, Katowicach i Krakowie, rozpoczną się 24 sierpnia, a skończą 3 września. Polska rozpocznie je w grupie A, od potyczek z Serbią, Finlandią oraz Estonią.

Piotr Skrobisz

NaszDziennik.pl