logo
logo

Zdjęcie: Carine06/ Licencja: CC BY-SA 2.0/ Flickr

Popis Radwańskiej w Paryżu

Poniedziałek, 23 maja 2016 (20:19)

Agnieszka Radwańska w pięknym stylu pokonała Bojanę Jovanovski z Serbii 6:0, 6:2 w pierwszej rundzie rozgrywanego w Paryżu wielkoszlemowego French Open.

Poniedziałek na kortach im. Rolanda Garrosa znów upłynął – podobnie jak w niedzielę – na spoglądaniu w niebo i oczekiwaniu, iż intensywny deszcz wreszcie przestanie padać. Dzisiejsze gry miały się rozpocząć o godzinie 11.00, ale padało tak mocno, iż ten termin szybko stał się nierealny. Organizatorzy podali zatem, iż pierwsi tenisiści pojawią się na kortach około 12.30, ale musiała minąć kolejna godzina, nim stało się to faktem. Na szczęście niezaplanowane i niechciane oczekiwanie nie wpłynęło deprymująco na Radwańską, która pokazała, iż przyjechała do Paryża świetnie przygotowana i po świetny wynik.

Dzisiejszą rywalką krakowianki była Jovanovski, zajmująca 122. miejsce w światowym rankingu. Radwańska jest jego wiceliderką. Obie tenisistki do tej pory zmierzyły się ze sobą tylko raz, co ciekawe, również w pierwszej rundzie French Open. Polka zwyciężyła wówczas bardzo pewnie, oddając Serbce zaledwie gema. Teraz też była murowaną faworytką. Jovanovski w tym roku zagrała w czterech turniejach, w żadnym nie wygrała nawet seta. Dziś także.

Radwańska od początku grała tak, by wszystko rozstrzygnąć jak najszybciej, tracąc jak najmniej sił i nerwów. Narzuciła swoja warunki, a rywalka tylko bezradnie patrzyła, jak efektownie zagrywane przez Polkę piłki lądują w jej części kortu. Mecz przebiegł zupełnie bez emocji, a krakowianka postawiła kropkę nad i po nieco ponad godzinie.

W drugiej rundzie Agnieszka zmierzy się z zajmującą 40. miejsce w rankingu WTA Garcią, która pokonała Ukrainkę Lesię Curenko 6:3, 7:5. Obie panie grały ze sobą do tej pory trzykrotnie, Polka wygrała dwukrotnie. 

Piotr Skrobisz

Aktualizacja 1 września 2016 (21:53)

NaszDziennik.pl