logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Christian Mesiano/ Licencja: CC BY-SA 2.0/ Wikipedia

Piękna wygrana Radwańskiej

Niedziela, 9 października 2016 (18:38)

Nie mogłam tu zagrać lepiej – powiedziała po pięknym zwycięstwie w turnieju WTA rangi Premier na twardych kortach w Pekinie (pula nagród 5,42 mln dol.) Agnieszka Radwańska.

To jeden z większych sukcesów polskiej tenisistki w karierze – i to odniesiony w spektakularnym stylu. Radwańska w stolicy Chin grała bowiem doskonale, w żadnym meczu nie tracąc nawet seta. Nie straciła go również dziś, w finałowym pojedynku z Johanną Kontą.

Brytyjka, wychodząc na kort, marzyła co prawda o zatrzymaniu naszej reprezentantki, jednak Radwańska bardzo szybko wszystkie jej plany zrewidowała. Już w trzecim gemie przełamała serwis Konty, objęła prowadzenie 2:1, a gdy wygrywała 5:2, wszystko zdawało się rozstrzygnięte. Wtedy Agnieszka straciła swój rytm i na chwilę się zdekoncentrowała. Oddała rywalce dwa gemy, a była blisko przegrania również trzeciego. Brytyjka miała bowiem akcję na 5:5, jednak popełniła błąd, który później tak rozpamiętywała, że Radwańska ponownie wzięła sprawy w swoje ręce. I to perfekcyjnie. Pierwszego seta za kilka minut przechyliła na swoją stronę, a w kolejnym nie dała już Brytyjce żadnych szans. Ostatecznie wygrała 6:4, 6:2, odnosząc 20. triumf w turnieju rangi WTA. Trzeci w obecnym sezonie, który się jeszcze nie zakończył i może przynieść naszej tenisistce kolejne piękne chwile, tym bardziej że jest w znakomitej formie, co zresztą sama czuje.

– Wydaje mi się, że w tym tygodniu nie mogłam zagrać lepiej. Wygrałam duży turniej, nie tracąc w nim nawet seta, a to ma swoją wymowę. Ten sukces z pewnością ma dla mnie szczególne znaczenie – powiedziała Radwańska, która już raz okazała się w Pekinie najlepsza – przed pięciu laty. Teraz przeniosła się do Tiencinu, gdzie będzie bronić tytułu wywalczonego przed rokiem, a potem czeka ją turniej mistrzyń.

Piotr Skrobisz

Aktualizacja 12 listopada 2016 (19:32)

NaszDziennik.pl