logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: CAROLINE BLUMBERG/ PAP/EPA

Świątek awansowała do półfinału debla

Wtorek, 8 czerwca 2021 (21:45)

Aktualizacja: Środa, 9 czerwca 2021 (09:04)

Tenisistki Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands awansowały do półfinału debla wielkoszlemowego French Open. Rozstawiony z numerem 14. polsko-amerykański duet pokonał Chorwatkę Dariję Jurak i Słowenkę Andreję Klepac (11.) 6:3, 6:2.

Tym samym specjalizująca się w singlu Świątek przynajmniej powtórzyła sukces odniesiony w grze podwójnej na kortach im. Rolanda Garrosa w poprzednim sezonie. Wówczas w tej konkurencji - razem z zawodniczką z USA czeskiego pochodzenia Nicole Melichar - zatrzymała się właśnie na półfinale.

Z kolei chwalona przez Igę Świątek Maria Sakkari także w samych superlatywach wypowiada się o Polce, z którą zmierzy się w środę w ćwierćfinale wielkoszlemowego French Open.

- Nie bez powodu jest obrończynią tytułu - podkreśliła grecka tenisistka.

Rozstawiona z numerem ósmym Świątek i występująca z 17. Sakkari nigdy wcześniej nie zmierzyły się, ale znają się choćby za sprawą wspólnych treningów.

- Nie bez powodu jest obrończynią tytułu. Z pewnością lubi tutejsze korty i odpowiadają jej panujące tu warunki, choć są inne niż w ubiegłym roku. Ćwiczyłyśmy tutaj wspólnie przed turniejem. Iga jest uroczą dziewczyną i niewiarygodną tenisistką. Ma zaledwie 20 lat, a już zdobyła tytuł wielkoszlemowy - zwróciła uwagę pierwsza grecka ćwierćfinalistka zmagań tej rangi.

APW, PAP

NaszDziennik.pl