logo

PŚ w kolarstwie torowym – trzecie miejsce Krzysztofa Maksela

Sobota, 20 października 2018 (23:10)

Krzysztof Maksel zajął trzecie miejsce w keirinie, a mistrz świata Szymon Sajnok ukończył na piątej pozycji rywalizację w omnium w drugim dniu inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym we francuskim Saint-Quentin-en-Yvelines.

Maksel w swojej serii eliminacyjnej był czwarty, ale awansował do drugiej fazy rywalizacji, wygrywając wyścig repesażowy. W drugiej rundzie (półfinale) był w swojej serii drugi, ulegając tylko Edwardowi Dawkinsowi z Nowej Zelandii, i awansował do czołowej szóstki. W finale pojechał bardzo odważnie i na finiszu zdołał wcisnąć się między rywali, kończąc wyścig na trzeciej pozycji. Zwyciężył niespodziewanie Japończyk Yuta Wakimoto, którego Polak pokonał wcześniej dwukrotnie – w eliminacjach i w drugiej rundzie.

 

Startujący w tęczowej koszulce mistrza świata Sajnok rozpoczął rywalizację w wieloboju od 11. miejsca w wyścigu scratch, w kolejnej konkurencji (tempo-runda) był ósmy, a wyścig australijski ukończył również na 11. miejscu. Przed ostatnią konkurencją – wyścigiem punktowym był dopiero dziewiąty, ale nie zrezygnował z walki o poprawienie pozycji. Dwukrotnie udało mu się nadrobić okrążenie, co dało mu 40 punktów, kolejne czternaście zdobył, walcząc na lotnych finiszach i awansował dzięki temu na piąte miejsce.

 

Zwycięzcą tej olimpijskiej konkurencji został Hiszpan Albert Torres Barcelo, który przed startem do ostatniej konkurencji był czwarty. Trzy nadrobione okrążenia i trzy wygrane lotne finisze dały mu jednak komfortową przewagę nad rywalami i zapewniły końcowe zwycięstwo w wieloboju.

 

 

Aktualizacja 21 października 2018 (12:07)