logo

Prezydent na spotkaniu rodziny olimpijskiej

Sobota, 12 stycznia 2019 (19:51)

„Sportowcy zawsze byli naszym powodem do dumy” – podkreślił prezydent Andrzej Duda na Noworocznym Spotkaniu Polskiej Rodziny Olimpijskiej i podziękował za wszystkie sukcesy odniesione przez biało-czerwonych w 2018 roku.

„Rok 2018 to rok wspaniałych sukcesów polskiego sportu” – zaznaczył prezydent, wymieniając m.in. serię dokonań Kamila Stocha, który „zdobył niemalże wszystko, co było do zdobycia”, oraz triumf siatkarzy w mistrzostwach świata.

„Siatkarze potwierdzili prawdziwą światową hegemonię, bo jak się coś zdobywa dwa razy z rzędu, to nie może być to przypadek” – zauważył.

„Z całego serca za to wszystko dziękuję. Za poświęcenie, za trud, za ból” – powiedział Andrzej Duda i podkreślił, że sportowcy należą do tych, którzy „w najpiękniejszy możliwy sposób budują dumę z Polski, z polskości, z naszych biało-czerwonych barw”.

Przypomniał, że rok 2019 jest specjalny, bo to rok stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

„To czas podsumowań, rozpatrywania sukcesów, ale przede wszystkim czas dumy. Ogromnej dumy z osiągnięć sportowców, ogromnej dumy z wszystkich tych, którzy przez te sto lat dla polskiego sportu pracowali, polskiemu sportowi służyli” – przyznał.

Prezydent Duda wspomniał też zmarłą 29 czerwca 2018 roku Ireną Szewińską. „Kiedy patrzymy na te sto lat z obecnej perspektywy, to tym, kogo najbardziej brakuje, jest z całą pewnością »mistrzyni stulecia« – nieodżałowana, wspaniała, wielka Irena Szewińska” – dodał.

Podczas gali podsumowującej rok w polskim sporcie spotykają się tradycyjnie byli i obecni sportowcy, a także trenerzy, działacze, sponsorzy.

JG, PAP