logo

Iker Casillas zakończył karierę piłkarską

Wtorek, 4 sierpnia 2020 (14:26)
Aktualizacja: 4 sierpnia 2020 (14:35)

Słynny hiszpański bramkarz, 39-letni Iker Casillas ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej. Z reprezentacją w 2010 roku zdobył mistrzostwo świata, a w 2008 i 2012 roku – mistrzostwo Europy. Wielkie sukcesy odnosił też z Realem Madryt.

– Dzisiaj jest jeden z najważniejszych i najtrudniejszych dni w moim sportowym życiu: nadeszła chwila pożegnania – przekazał słynny zawodnik.

Oficjalne odejście na futbolową emeryturę nie jest jednak zaskoczeniem. 1 maja 2019 roku przeszedł zawał serca, później wrócił do treningów w FC Porto, ale od kilkunastu miesięcy Casillas nie zagrał w żadnym meczu.

„Ważna jest ścieżka, którą podążasz i towarzyszący ci ludzie, a nie cel, do którego cię prowadzi. Dzięki pracy i wysiłkowi przychodzi to samo. Myślę, że mogę bez wahania powiedzieć, że taka była moja droga do wymarzonego celu” – napisał legendarny bramkarz, który przez wiele lat związany był z Realem Madryt.

Casillas jest wychowankiem Realu Madryt. W jego barwach wystąpił w 725 spotkaniach. Z „Królewskimi” wywalczył m.in. trzykrotnie Puchar Europy (Liga Mistrzów) i pięć razy mistrzostwo Hiszpanii. W 2015 roku przeniósł się do FC Porto.

Bramkarz sięgnął po wiele nagród indywidualnych i drużynowych w futbolu, ale też był wyróżniany m.in. orderami za swoją sportową postawę.

JG, PAP