logo

French Open – jutro zagrają Polacy

Niedziela, 27 września 2020 (19:52)
Aktualizacja: 27 września 2020 (20:17)

Cała czwórka polskich tenisistów, która wystąpi w głównej drabince singla w wielkoszlemowym French Open, rozpocznie występ w poniedziałek. Jako pierwsza powinna zaprezentować się Iga Świątek, którą czeka pojedynek z ubiegłoroczną finalistką –Czeszką Marketą Vondrousovą.

Ubiegłoroczny wynik Vondrousovej w Paryżu, który był wielką niespodzianką, to jej największy sukces w karierze. W Wielkim Szlemie drugą rundę przeszła dwa razy. Poza poprzednią edycją French Open udało jej się to również w US Open 2018, gdy zatrzymała się na 1/8 finału. Ostatnio potwierdziła powrót do formy, docierając do półfinału zawodów WTA w Rzymie.

Świątek, która od poniedziałku będzie 54. rakietą świata, jeszcze nigdy nie zmierzyła się z 19. w rankingu Czeszką (w stolicy Francji jest rozstawiona z „15”) w oficjalnym meczu o stawkę. W lipcu, w czasie przerwy związanej z pandemią koronawirusa, rozegrała z nią za to mecz w turnieju pokazowym na korcie ziemnym w Pradze i wygrała w dwóch setach.

Na rywala, który zagra z „15” na obiektach im. Rolanda Garrosa trafił też 99. na liście ATP Majchrzak. Jego rywalem będzie Karen Chaczanow, który plasuje się na 16. pozycji w światowym rankingu i jest ćwierćfinalistą poprzedniej edycji tej imprezy. 24-letni gracz z Piotrkowa Trybunalskiego pierwszym w karierze spotkaniem z tym Rosjaninem zadebiutuje w głównej drabince French Open.

Z numerem 29. występować będzie teraz Hubert Hurkacz, który na liście ATP jest 31. Na otwarcie zmierzy się z Amerykaninem Tennysem Sandgrenem (48.). Los zestawił ich na tym samym etapie rywalizacji w Paryżu także dwa lata temu. Wrocławianin wygrał wówczas w czterech setach.

Najłatwiejsze zadanie – przynajmniej teoretycznie – czeka w poniedziałek rozstawioną z „31” Magdę Linette. Będąca 36. rakietą świata poznanianka zagra z 100. w tym zestawieniu i młodszą o 10 lat Leylah Fernandez.

JG, PAP