logo

Wydarzenia sportowe w skrócie

Czwartek, 8 kwietnia 2021 (18:55)
Aktualizacja: 8 kwietnia 2021 (19:26)

 Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Francuska Federacja Tenisowa potwierdziła, że tegoroczna edycja wielkoszlemowego turnieju French Open została przełożona o tydzień. Impreza rozpocznie się więc 30 maja. Powodem są restrykcje związane z pandemią COVID-19.

x x x

Zaplanowane w bułgarskiej Warnie w dniach 15-22 maja żeglarskie mistrzostwa Europy w klasach Laser Standard oraz Laser Radial kobiet i mężczyzn ze względu na pandemię zostały przeniesione na październik. Dokładny termin nie jest jeszcze znany.

x x x

Nie odbędzie się planowany na 10 czerwca w Oslo prestiżowy mityng lekkoatletyczny Diamentowej Ligi. Powodem są obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, które obowiązują w Norwegii. „Jest niemożliwe zorganizowanie normalnych zawodów” – napisano w komunikacie.

x x x

Trener Radosław Sobolewski, który podpisał kontrakt z Wisłą Płock w sierpniu 2019 roku, skończy pracę w tym klubie piłkarskiej ekstraklasy 30 czerwca. Na pytanie, czy przedłuży umowę, odpowiedział: „Ja już podjąłem decyzję, na koniec tego sezonu odchodzę z Wisły”.

x x x

W wieku 52 lat zmarł po ciężkiej chorobie były siatkarz reprezentacji Włoch Michele Pasinato. W 1998 roku wywalczył z kadrą narodową mistrzostwo świata, był też dwukrotnym mistrzem Europy.

x x x

Po blisko dwumiesięcznej absencji do gry wrócił Kevin Durant, a Brooklyn Nets pokonali New Orleans Pelicans 139:111 w środowym meczu koszykarskiej ligi NBA. Durant trafił wszystkie rzuty i łącznie zdobył 17 punktów.

x x x

Sześciokrotna mistrzyni olimpijska, 35-letnia amerykańska lekkoatletka Allyson Felix zapowiedziała, że igrzyska w Tokio będą jej ostatnimi. Ale nie sprecyzowała, kiedy ostatecznie zakończy karierę.

APW, PAP