logo

Wydarzenia sportowe w skrócie

Czwartek, 29 lipca 2021 (17:50)
Aktualizacja: Czwartek, 29 lipca 2021 (19:44)

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar-Hill (UKS Wiking Toruń) utrzymały prowadzenie po drugim dniu żeglarskich zmagań na igrzyskach w klasie 470. Z czwartego miejsca do sobotniego wyścigu medalowego w klasie RS:X przystąpi Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk).

x x x

Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali z reprezentantami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacewem 4:6, 4:6 w ćwierćfinale miksta w olimpijskim turnieju tenisowym w Tokio.

x x x

Mistrzyni Europy Beata Pacut (kat. 78 kg) przegrała przez ippon Japonką Shori Hamadą w drugiej rundzie olimpijskiego turnieju dżudo w Tokio i odpadła z rywalizacji. Hamada sięgnęła później po złoto.

x x x

Pływak Jakub Majerski pokonał 100 m st. motylkowym w czasie 50,97, co jest nowym rekordem Polski, i z trzeciego miejsca awansował do półfinału olimpijskiej rywalizacji w Tokio. Odpadł Paweł Korzeniowski, który z wynikiem 52,00 był 22. Natomiast Laura Bernat pokonała 200 m st. grzbietowym w czasie 2.10,37, co dało jej w eliminacjach 13. miejsce i awans do półfinału.

x x x

Polska, pływacka sztafeta mieszana, rywalizująca na 4 x 100 m st. zmiennym, w składzie Paulina Peda, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski i Kornelia Fiedkiewicz, została zdyskwalifikowana w eliminacyjnym wyścigu igrzysk w Tokio.

x x x

Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski zajęli drugie miejsce w finale B w wioślarskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej i zostali sklasyfikowani na ósmym miejscu w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

x x x

Sandra Bernal zajęła 9. miejsce w drugim dniu eliminacji w trapie w igrzyskach olimpijskich w Tokio i nie zakwalifikowała się do sześcioosobowego finału. Najlepiej strzelała Słowaczka Zuzana Rehak-Stefecekova, która ponownie jako jedyna była bezbłędna.

x x x

Sławomir Napłoszek przegrał z Holendrem Stevem Wijlerem 4:6 w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju łuczniczego w Tokio i odpadł z rywalizacji. Wśród kobiet nie powiodło się Sylwii Zyzańskiej, która przegrała z Włoszką Lucillą Boari 0:6.

x x x

Jeden z kandydatów do medalu w skoku o tyczce, dwukrotny mistrz świata Amerykanin Sam Kendricks nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Tokio – poinformował jego ojciec. Powodem jego wycofania się jest pozytywny wynik testu na COVID-19.

x x x

Sztafeta Chinek zdobyła złoty medal w pływaniu w sztafecie 4 x 200 m st. dowolnym w igrzyskach w Tokio. Czasem 7.40,33 ustanowiła rekord świata.

x x x

Czeszka Marketa Vondrousova spotka się ze Szwajcarką Belindą Bencic w finale olimpijskiego turnieju tenisistek w Tokio. O brązowy medal Ukrainka Jelina Switolina zagra z Jeleną Rybakiną z Kazachstanu.

APW, PAP