logo

ME w amp futbolu – Polska zremisowała z Hiszpanią

Środa, 15 września 2021 (20:21)
Aktualizacja: Środa, 15 września 2021 (20:38)

W swoim trzecim meczu rozgrywanych w Krakowie mistrzostw Europy w amp futbolu Polska zremisowała 1:1 z Hiszpanią. Wywalczony punkt sprawił, że Biało-Czerwoni zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A i w piątkowym ćwierćfinale zmierzą się z Francją.

Polska – Hiszpania 1:1 (0:1).

Bramki: 0:1 David Mendes (5), 1:1 Krystian Kapłon (35. –karny).

Stawka meczu rozgrywanego na stadionie Prądniczanki nieco sparaliżowała podopiecznych Marka Dragosza. Już w piątej minucie Hiszpania po ładnej akcji objęła prowadzenie. Był to pierwszy gol stracony przez Biało-Czerwonych na tym turnieju.

Polacy posiadali przewagę, ale widać było, że rywal jest znacznie mocniejszy niż Ukraina i Izrael, z którymi zwyciężali łatwo 3:0 i 8:0.

W drugiej połowie Polacy zagrali lepiej i dość szybko doprowadzili do wyrównania. Po jednym ze strzałów piłka trafiła w rękę Hiszpana i arbiter podyktował rzut karny.

Krystian Kapłon zmylił bramkarza i trafił do siatki. Za chwilę piłka kopnięta przez zawodnika Wisły Kraków odbiła się od poprzeczki.

Choć Biało-Czerwonym do zapewnienia sobie pierwszego miejsca wystarczał remis, to nadal przeważali i starali się zdobyć zwycięską bramkę.

– Nie graliśmy na remis, chcieliśmy wygrać, ale styl Hiszpanów jest – powiedziałbym – nieciekawy. Ciężko się przeciwko nim gra. Myślę, że dramaturgia tego spotkania wynagrodziła kibicom taką sobie jakość widowiska. Takie, nie za piękne, spotkania trzeba umieć skutecznie zakończyć – ocenił trener Dragosz.

Trzecie miejsce w grupie A zajęła Ukraina, która pokonała 5:0 Izrael.

W pozostałych środowych meczach padły wyniki - grupa B: Turcja – Włochy 11:0; grupa C: Niemcy – Belgia 5:0 i Rosja – Irlandia 2:0; grupa D: Anglia – Francja 2:0

W piątkowych ćwierćfinałach zmierzą się: Polska z Francją, Anglia z Hiszpanią, Rosja z Włochami i Turcja z Irlandią.

Amp futbol to odmiana piłki nożnej uprawiana przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej – w przypadku graczy z pola – lub kończyny górnej u bramkarzy. Mecze trwają 2 x 25 minut.

W krakowskim turnieju udział bierze 13 zespołów. Tytułu wywalczonego w 2017 roku bronią Turcy, Polacy zajęli wówczas trzecie miejsce.

APW, PAP