logo

PŚ w kajakarstwie: Polacy pięciokrotnie na podium

Niedziela, 22 maja 2022 (15:44)
Aktualizacja: Niedziela, 22 maja 2022 (15:50)

Reprezentanci Polski pięciokrotnie stawali na podium podczas niedzielnych finałów Pucharu Świata w kajakarstwie rozgrywanego w czeskich Racicach. Zwycięstwo zanotowały Karolina Naja i Anna Puławska w dwójce na 500 m.

Wicemistrzynie olimpijskie z Tokio były faworytkami rywalizacji, wcześniej pewnie wygrały przedbieg oraz półfinał. Biało-Czerwone o ponad pół sekundy pokonały Niemki, w składzie których płynęła była reprezentantka Polski Paulina Paszek. Na tym dystansie dobrze spisała się też druga z polskich osad – Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk, które w takim zestawieniu debiutowały w międzynarodowej rywalizacji i uplasowały się na piątej pozycji.

W sobotę Naja i Puławska wraz z Adrianną Kąkol oraz z Dominiką Putto wygrały również finał czwórek na 500 m.

Walczykiewicz, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, nie mogła być jednak do końca zadowolona ze swojego startu w Racicach, bowiem w swojej koronnej konkurencji – jedynce na 200 m, była też piąta. Lepsza od niej okazała się m.in. druga z Polek – Putto, która przegrała tylko z doświadczoną Słowenką Anją Osterman.

Na podium stanęła Justyna Iskrzycka, która w nieolimpijskiej konkurencji K1 1000 m była druga.

JG, PAP