logo

PŚ w kajakarstwie: Trzy zwycięstwa Polaków na początek regat

Niedziela, 29 maja 2022 (09:51)
Aktualizacja: Niedziela, 29 maja 2022 (10:41)

Trzy zwycięstwa zanotowali polscy kajakarze w pierwszych finałowych wyścigach zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu. Na najwyższym stopniu podium stanęła kobieca czwórka i męska dwójka kanadyjkowa – obie na dystansie 500 m –  oraz żeńska dwójka – na 200 m.

Niedzielne finały udanie otworzyli Arsen Śliwiński z Aleksandrem Kitewskim, którzy triumfowali w dwójce na olimpijskim dystansie 500 m i pewnie pokonali Ukraińców i Litwinów.

W rywalizacji czwórek kajakowych aż dwie polskie ekipy stanęły na podium. Zwyciężyła załoga w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto, a na trzecim miejscu finiszowały: Martyna Klatt, Sandra Ostrowska, Julia Krajewska i Helena Wiśniewska. Biało-Czerwone przedzieliła Nowa Zelandia. K4 500 m to również konkurencja olimpijska.

W nieolimpijskiej konkurencji K2 200 kobiet na podium także zameldowały się dwie polskie osady. Triumfowały Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk, a na trzeciej pozycji przypłynęły Martyna Klatt, Sandra Ostrowska. Drugą lokatę zajęła Ukraina.

Z kolei w kanadyjkowych dwójkach na 500 m (kat. olimpijska) Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak minimalnie przegrały z Kubankami, a na trzeciej pozycji uplasowały się Niemki. Druga z polskich osad Katarzyna Szperkiewicz i Aleksandra Jacewicz była szósta.

W finale C1 500 m Wiktor Głazunow był trzeci, wygrał Czech Martin Fuksa przed Rumunem Catalinem Chirilą. Te finały pierwotnie miały odbyć się w sobotnie przedpołudnie, ale ze względu na złe warunki atmosferyczne przełożono je na niedzielę.

APW, PAP