logo
logo

Zdjęcie: www.express.co.uk/ Internet

Uśmiech poruszający serca

Niedziela, 16 listopada 2014 (12:38)

Aktualizacja: Niedziela, 16 listopada 2014 (18:33)

Nienarodzone dziecko uśmiechające się na zdjęciu USG? Można pomyśleć, że to niemożliwe. A jednak jest to prawda. W Wielkiej Brytanii opisano historię dwojga dzieci, które będąc jeszcze w łonie swoich mam, śmieją się.

Historie opisywane przez brytyjski portal Express tylko utwierdzają argumenty, jak istotna jest ochrona życia każdego poczętego dziecka. Leo, mając zaledwie 31 tygodni od poczęcia, zaskoczył swoich rodziców Amy Cregg i Leighton Hargreaves. Zdjęcie 4D prezentujące ich uśmiechniętego synka wzbudziło zainteresowanie wszystkich. Jak dodają, od dnia narodzin chłopcu nieprzerwanie towarzyszy uśmiech. Nic dziwnego, że Leo został okrzyknięty „najszczęśliwszym dzieckiem w Wielkiej Brytanii”.

Druga historia dotyczy dziecka Johna i Charlotte, którzy wykonując badanie, nie spodziewali się takiego widoku. Jak zaznacza John, mające 32 tygodnie dziecko nie tylko uśmiechało się, ale również w radości otwierało usta.

Takich historii zwolennicy aborcji nie są w stanie podważyć i zaprzeczyć. Portal LifeNews przytacza słowa byłego pracownika Planned Parenthood. Wyjaśnia on, że podczas badania USG kobiet, które zdecydowały się na aborcję, osoba je przeprowadzająca nie może pozwolić na oglądanie ekranu. Powód? Jeśli matki te słyszą bicie serca swych dzieci, rezygnują z aborcji. Dlatego też Planned Parenthood i inne organizacje proaborcyjne sprzeciwiają się wprowadzaniu przepisów prawnych, które zezwalają kobietom chcącym aborcji patrzeć na USG dziecka. LifeNews podaje dodatkowo, że 78 proc. takich matek, po obejrzeniu zdjęć swoich poczętych dzieci, rezygnuje z aborcji.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl