logo
logo

Zdjęcie: U.S. Department of Agriculture/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Portugalia w ogniu

Niedziela, 18 czerwca 2017 (12:02)

Do tej chwili udało się potwierdzić tożsamość 43 osób, które zginęły w sobotę w pożarach lasów w dystrykcie Leiria w centralnej Portugalii. Liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. Stoimy w obliczu potwornej tragedii – powiedział premier Portugalii Antonio Costa.

Premier wygłosił swe oświadczenie w nocy z soboty na niedzielę sprzed siedziby obrony cywilnej pod Lizboną.

Zgodnie z udzielonymi przez niego informacjami bilans ofiar wzrósł. Wcześniej była mowa o 24 ofiarach śmiertelnych i około 20 rannych.

Wszystkie ofiary to cywile – powiedział dziennikarzom podczas konferencji prasowej zwołanej w sobotę wieczorem sekretarz stanu w ministerstwie ds. administracji wewnętrznej Jorge Gomes. Jak podał, około 20 osób jest rannych. Odwieziono je do szpitala.

– Samochody, które znalazły się na drodze łączącej Figueiro dos Vinhos z Castanheira de Pera nie zdołały wyrwać się z okrążenia. W spalonych maszynach znaleziono 16 zwęglonych ciał – zaznaczył Gomes. Pozostałe osoby udusiły się od nadmiaru dymu.

Do pożarów doszło w dystrykcie Leiria leżącym w portugalskim regionie Centrum. Z żywiołem walczy obecnie około 600 strażaków.

RS, PAP

Aktualizacja 31 października 2017 (15:47)

NaszDziennik.pl