logo
logo

Zdjęcie: chisloup/ Licencja: CC BY-SA 3.0/ Wikipedia

30 tys. osób w obronie krzyża

Wtorek, 31 października 2017 (21:49)

Ponad 30 tys. osób podpisało już petycję w sprawie pozostawienia krzyża na pomniku św. Jana Pawła II w bretońskim miasteczku Ploërmel. Petycja dostępna w serwisie avaaz.org adresowana jest do mera Ploërmel oraz Rady Stanu, która podjęła decyzję o usunięciu krzyża z pomnika.

Francuscy internauci apelują o pozostawienie krzyża na pomniku św. Jana Pawła II w bretońskim miasteczku Ploërmel. Internetową petycję adresowaną do mera miasteczka i francuskiej Rady Stanu podpisało już ponad 30,5 tys. osób (stan na godz. 13.00), a jej autorzy mają nadzieję na zebranie 100 tys. podpisów. 

„Ten krzyż nie przeszkadza absolutnie nikomu i stanowi wartość kulturową miasteczka Ploërmel. Prosimy Radę Stanu, aby zechciała ponownie rozpatrzyć swoje stanowisko w tej sprawie” – czytamy w treści petycji. 

Treść petycji można znaleźć na stronie: https:// secure.avaaz.org/fr/petition/Maire_de_Ploermel_Conseil_detat_Non_au_retrait_de_la_croix_a_Ploermel

Decyzję o usunięciu krzyża z papieskiego pomnika podjęła 25 października francuska Rada Stanu, potwierdzając werdykt sądu administracyjnego w Rennes z 2015 r., który odwołał się do ustawy o rozdziale Kościoła od państwa, obowiązującej we Francji od 1905 r.

RS, KAI

Aktualizacja 31 października 2017 (21:49)

NaszDziennik.pl