logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Dziękuję Polakom

Piątek, 19 stycznia 2018 (04:22)

Mary Wagner dziękuje za list od katolickich lekarzy z Polski oraz ich interwencję w obronie nienarodzonych u kanadyjskich władz.

Mary Wagner podziękowała za list z 17 grudnia, który dopiero niedawno dotarł do niej do więzienia. Pod listem z Polski podpisało się kilku polskich lekarzy w imieniu: Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich z Oddziału Mazowieckiego bł. dr Ewy Noiszewskiej (KSLP OM) oraz lekarzy i personelu medycznego Środowiska Medycznego Świętej Rodziny (ŚMŚR). Jednym z nadawców był prof. n. med. Bogdan Chazan, prezes KSLP OM, specjalista ginekologii i położnictwa.

„Dziękuję za wszystko, co napisaliście, i za Wasze modlitwy. Jestem bardzo zbudowana Waszymi wysiłkami podejmowanymi w obronie naszych najmniejszych braci i sióstr i zdumiona Waszą determinacją i troską o Kanadę” – napisała ołówkiem na kartce Mary. Poprosiła swoich przyjaciół Małgorzatę i Andrzeja Kumor, redaktora polonijnej gazety „Goniec”, o przekazanie jej odpowiedzi lekarzom z Polski.

Mary, dziękując za modlitwę w jej intencji, zapewnia o modlitwie za Polskę, by Bóg dał odwagę tym, którzy są władni objąć opieką prawną dzieci nienarodzone. Zapewnia też, że modli się za chorą na nowotwór Agnieszkę, będącą w 22. tygodniu ciąży. O wsparcie modlitewne w tej intencji poprosili kanadyjską obrończynię życia polscy lekarze.

W liście z 17 grudnia od lekarzy z Polski znalazło się zapewnienie: „Zachęceni Twoimi wieloletnimi działaniami, napiszemy listy do różnych instytucji: Sądu Najwyższego, Biskupa Kanady, lekarzy z klinik aborcyjnych. Będziemy się starali, aby zmienili swoje spojrzenie na życie poczęte i prawo pozwalające na jego niszczenie. Nie możemy przyzwalać, by lekarze i pielęgniarki powołani do ratowania życia i leczenia śmiertelnie chorych wykonywali tę morderczą procedurę”.

Swojej obietnicy dotrzymali. W tym tygodniu (15 stycznia) list otwarty środowisk medycznych w obronie praw człowieka został wysłany oddzielnie do: szefa rządu Kanady, sędziego Trybunału Sprawiedliwości w Ontario, przewodniczącej Sądu Najwyższego w Ontario, dyrektora Kliniki Aborcyjnej w Toronto, prezesa Stowarzyszenia Lekarzy Kanady, ambasador Kanady w Polsce.

Jak czytamy na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich Oddziału Mazowieckiego bł. Ewy Noiszewskiej (www.kslpmazowsze.pl), list ten „w związku z uwięzieniem Mary Wagner broniącej w Kanadzie podstawowych praw człowieka” powstał już w Święto Świętych Młodzianków (28 grudnia 2017 r.).

Mary Wagner 8 grudnia ubiegłego roku została aresztowana już po raz siódmy, po tym jak weszła do ośrodka aborcyjnego i prosiła kobiety, aby nie zabijały swoich dzieci. W więzieniu pozbawiona wolności czeka na kolejną rozprawę sądową.

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik