logo
logo

Kanada / Obrona życia

Zdjęcie: www.goniec.net/ -

Mary wolna

Piątek, 9 marca 2018 (04:18)

Mary Wagner będzie odpowiadać z wolnej stopy, tak zadecydował sędzia prowadzący jej obecny proces. Dlatego po rozprawie, która odbyła się w środę, kanadyjska obrończyni życia wyszła na wolność. Termin kolejnego przesłuchania wyznaczono na 27 kwietnia.

Jako świadek zeznawał Mike Markowic. Posiada on większość akcji w korporacji, która jest właścicielem ośrodka aborcyjnego Womens Care Clinic. Jak relacjonuje na stronie www.goniec.net redaktor Andrzej Kumor, obrońca Mary Wagner mecenas Peter Boushy starał się dowieść, że ośrodek aborcyjny, do którego Mary Wagner weszła 8 grudnia ubiegłego roku, aby ratować życie dzieci nienarodzonych, może działać niezgodnie z prawem w prowincji Ontario. Powołał się na dokumenty, w tym korespondencję z ministerstwem zdrowia. Wynika z nich, że jeżeli ktoś świadczy usługi lekarskie objęte powszechnym ubezpieczeniem medycznym, nie może pobierać dodatkowych opłat. A Womens Care Clinic pobiera od kobiet poddających się aborcji opłatę w wysokości 60 dolarów. Mecenas Boushy chciał udowodnić, że jeżeli ośrodek działa nielegalnie, to oskarżanie Mary Wagner i stawiane jej zarzuty o naruszenie zakazu zbliżania się do ośrodka aborcyjnego są bezzasadne. Jednak świadek zapewnił, że może okazać wszystkie dokumenty potwierdzające, iż jest to „biznes legalny”.

Sędzia sam zaproponował Mary Wagner, aby odpowiadała z wolnej stopy, i wyznaczył termin kolejnej rozprawy na 27 kwietnia.

– Barbarzyńskie prawo w Kanadzie pozbawia wszelkich praw dzieci poczęte w łonach matek. Dopiero po urodzeniu stają się pełnoprawnymi obywatelami. O zmianę kanadyjskiego prawa modlimy się, wyrażając też naszą solidarność z Mary Wagner – podkreśla Jacek Kotula z Fundacji PRO – Prawo do Życia. Kanadyjska obrończyni życia w areszcie spędziła ostatnie trzy miesiące.

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik