logo

Biały Dom zawiesił akredytację reportera CNN

Czwartek, 8 listopada 2018 (08:51)

Biały Dom poinformował w środę (czasu miejscowego) o zawieszeniu akredytacji dla korespondenta CNN Jima Acosty. Decyzję podjęto po starciu, do jakiego doszło między Acostą a prezydentem USA Donaldem Trumpem na konferencji prasowej.

Jak pisze Associated Press, spór zaczął się, gdy dziennikarz zapytał Trumpa o karawanę migrantów zmierzających z krajów Ameryki Łacińskiej ku południowej granicy USA.

 

Kiedy jednak chciał zadać pytanie uzupełniające, prezydent przerwał mu słowami „Już wystarczy”, po czym przedstawicielka personelu Białego Domu bez powodzenia próbowała odebrać Acoście mikrofon.

 

Rzeczniczka prasowa Białego Domu Sarah Huckabee Sanders w wydanym później oświadczeniu zarzuciła dziennikarzowi, że ten „położył ręce na młodej kobiecie, która po prostu wykonywała swoją pracę jako stażystka w Białym Domu”. „To absolutnie nie do przyjęcia” – podkreśliła.

 

„Jest pan okropnym, bezwstydnym człowiekiem” – powiedział Trump na konferencji. „Jeśli nadaje pan w świat fake newsy, tak jak robi to CNN, to jest pan wrogiem narodu” – dodał, oceniając, że CNN „powinna się wstydzić” za zatrudnianie dziennikarzy jego pokroju.

 

 

JG, PAP

Aktualizacja 8 listopada 2018 (08:52)