logo

Hiszpania: Od 1 lipca swobodny ruch turystyczny

Sobota, 23 maja 2020 (16:35)

Hiszpania 1 lipca przywróci swobodny ruch turystyczny dla obcokrajowców. Od połowy marca był on ograniczony z powodu licznych w tym kraju zgonów i zakażeń wywołanych koronawirusem – przypomniał w sobotę na konferencji prasowej w Madrycie premier Pedro Sánchez.

Szef centrolewicowego rządu wyjaśnił, że obowiązujące z powodu stanu zagrożenia epidemicznego obostrzenia zostały wprowadzone „dla dobra wspólnego”. Przypomniał, że Hiszpania była jednym z najbardziej doświadczonych epidemią państw świata.

„Turyści, Hiszpania czeka na was od lipca, oferując bezpieczne warunki. W tym roku będziemy mieć sezon urlopowy” – zapowiedział premier.

Zwracając się do przedstawicieli sektora hotelarskiego i gastronomicznego, Sánchez wezwał ich, by rozpoczęli przygotowania do wznowienia pełnej działalności „w najbliższych dniach”.

Od połowy maja osoby przybywające do Hiszpanii poddawane są obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie. Są zobowiązane do przebywania w miejscu pobytu, z wyjątkiem wyjścia do lekarza, na zakupy lub w związku z „nagłym przypadkiem”.

JG, PAP

Aktualizacja 23 maja 2020 (18:24)